Verallia staje się samodzielną grupą produkcyjną

  Grupa Saint-Gobain poinformowała o zamknięciu procesu sprzedaży Verallii, jednego z trzech największych na świecie producentów opakowań szklanych przeznaczonych do żywności i napojów. Przejęcia 90 proc. i 10 proc. udziałów dokonały odpowiednio fundusz Apollo Global Management LLC oraz Bpifrance.

  Dzięki nowym udziałowcom Verallia staje się samodzielną grupą produkcyjną, całkowicie zorientowaną na opakowania szklane. Otwiera to nowy rozdział w historii firmy, która od 1827 roku buduje swoje doświadczenie w przemyśle szklanym. Ponadto w ciągu ostatnich lat Verallia wzmocniła swoją obecność w zakresie produkcyjnym i sprzedażowym na rynkach Europy Zachodniej i Wschodniej, a także Ameryki Południowej oraz Afryki Północnej.

  Verallia to przedsiębiorstwo o rodowodzie francuskim oraz lider na rynkach wina, alkoholi oraz żywnościowym. W wielu krajach, takich jak Brazylia i Niemcy, jest również znaczącym graczem w branży browarniczej. Siedziba Verallii znajduje się we Francji, a jej 10 tys. pracowników obsługuje ponad 10 tys. klientów na całym świecie.

   – Mamy przyjemność pracować ze szkłem, materiałem wyjątkowym, który jest punktem odniesienia dla bezpieczeństwa żywności i zrównoważonego rozwoju – mówi Jean-Pierre Floris, Prezes i Dyrektor Zarządzający Verallii. – Cieszę się, że możemy liczyć na wsparcie naszych nowych udziałowców w realizacji celów strategicznych i rozwoju Verallii. Jej priorytetem pozostaje dostarczanie naszym klientom wyrobów i usług o najwyższej jakości. Będziemy kontynuować inwestycje zarówno w rozwój fabryk w ramach naszych marek, jak i w rozwój kompetencji naszego zespołu. Dzięki prowadzonym operacjom mamy zamiar utrzymać czołową pozycję w zestawianiu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw – podsumowuje Jean-Pierre Floris.

  – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przejęcia Verallii, która jest jednym ze światowych liderów w sektorze opakowań. Zrazem pozostajemy w pełni gotowi na udzielenie wsparcia zarządowi i pozostałym pracownikom grupy w stałym dążeniu do rozwoju firmy i wzrostu jej innowacyjności – mówią Robert Seminara, Senior Partner w Apollo oraz Jean-Luc Allavena, Operating Executive w Apollo.

  – Jesteśmy zachwyceni możliwością zainwestowania w Verallię, wzmocnienia jej francuskiej tożsamości i rozwoju, a także wsparcia zarządu i pracowników grupy. Dodatkowo cieszy nas fakt, że projekt ten realizujemy wspólnie z Apollo, z którym to już z powodzeniem pracowaliśmy w przeszłości. Uważamy, że uda nam się wprowadzić w życie ambitne projekty przemysłowe grupy – mówi Bertrand Finet, Executive Director w Bpifrance Investissement Mid & Large Cap.