Ekologiczna myjka MEWA BIO-CIRCLE

Urządzenie do mycia części MEWA BIO-CIRCLE stanowi uzupełnienie oferty w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA. Myjka oferowana jest do wynajęcia w systemie tzw. pełnej obsługi: po dostarczeniu urządzenia pracownik serwisu MEWA przeprowadza instruktaż, a w uzgodnionych z klientem okresach czasu urządzenie jest kompleksowo serwisowane (uzupełnianie płynu czyszczącego o zapachu świeżych jabłek, wymiana filtrów itp.). Części szybko zużywające się wymieniane są nieodpłatnie. W razie potrzeby uszkodzone części zostaną wymienione w ciągu 24 godzin.

MEWA BIO-CIRCLE jest urządzeniem do mycia części maszyn i podzespołów, wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, a także wrażliwego na uszkodzenia aluminium. Zastosowany w myjce inhibitor korozji sprawia, że aluminium nie pokrywa się w trakcie czyszczenia nalotem, jak to ma miejsce w przypadku standardowych urządzeń do mycia metodą na zimno, gdzie roztwór czyszczący ulega wysyceniu, a to powoduje pogorszenie wydajności czyszczenia.

Myjka ma ergonomiczny kształt i jest bardzo stabilne. Myjka wykonana jest z tworzywa sztucznego (brak zjawiska korozji). Jest ona urządzeniem stacjonarnym, ale na życzenie klienta może być zaopatrzona w kółka. Myjka ma nośność 220 kg, można zatem w niej czyścić nawet duże, nieporęczne części. Ułatwia to również długi, giętki przewód, podłączony do pędzla oraz duża powierzchnia stołu roboczego – 880 x 580 mm (szer. x głęb.). Puste urządzenie waży 60 kg i mieści optymalnie do 100 l płynu czyszczącego, którego temperatura pracy wynosi 15-48 oC. Myjka posiada system wielokrotnego filtrowania. Zbiornik na płyn czyszczący posiada podwójne ścianki wykonane ze sztucznego tworzywa, co pozwala zredukować straty ciepła.

Mobilna wersja myjki (MEWA BIO-CIRCLE Mini GT) jest standardowo zaopatrzona w kółka, co sprawia, iż urządzenie jest zwrotne i można je łatwo przemieszczać, a więc ustawiać tam, gdzie akurat jest ono najbardziej potrzebne. Pusta myjka waży tylko 40 kg i mieści 80 kg płynu czyszczącego (temperatura pracy: 15-48 oC). To małe, zwrotne urządzenie dysponuje powierzchnią roboczą o wymiarach 610 x 500 (szer. x głęb.) mm.

Przy pomocy myjki MEWA BIO-CIRCLE części maszyn można czyścić bez konieczności stosowania substancji szkodliwych dla zdrowia, albowiem płyn czyszczący w ogóle nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych, tym samym nie stanowi on zagrożenia dla ludzkiej skóry. Zawiera natomiast naturalne mikroorganizmy, które powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów, przyczyniając się do długotrwałego efektu czyszczenia. Ponieważ płyn nie zawiera rozpuszczalników, nie istnieje więc zagrożenie pożarem i myjkę można bezpiecznie pozostawić na stanowisku pracy. Spełnia ona również wysokie wymagania określone w przepisach dotyczących stosowania tego typu urządzeń.

Strona firmy MEWA pod adresem.