Ekonomiczne i zeroemisyjne

E-pojazdy Frugal

Elektryczne pojazdy Frugal to lekka flota, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się ekologia, wygodny transport ładunku oraz zwrotność pozwalająca na zwinne manewrowanie.

Frugal to polska marka pojazdów elektrycznych, której początki istnienia sięgają roku 2009. Nazwa została oficjalnie zarejestrowana jako znak towarowy w 2014 roku i od tego czasu oferuje swoim klientom elektryczne pojazdy. Z oferty firmy korzystają przedsiębiorcy, którzy troszczą się o środowisko i zależy im na budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie.

Rekomendowane dla branży przemysłowej – elektryczne pojazdy typu CARGO są przyjazne środowisku i sprawdzają się w przewozie lekkich ładunków. Są ekonomiczne oraz bezemisyjne, co ma szczególne znaczenie dla transportu wewnątrzzakładowego. Ponadto, ich zwrotność i łatwość manewrowania umożliwia efektywny transport towarów w wąskich korytarzach czy zatłoczonych obszarach, przyczyniając się do optymalizacji procesów logistycznych. Pojazdy Frugal mogą być również wykorzystywane w przypadku przewozu ładunków między halami produkcyjnymi czy też magazynowymi. Skrzynia ładunkowa w przemysłowych pojazdach Frugal oferuje załadunek 100 – 500 kg, a dla bardziej wymagających znajdą się elektryczne pojazdy o załadunku 1000, a nawet 2000 kg. Nasza elektryczna flota wyposażona jest w żelowe, całkowicie bezobsługowe akumulatory, które gwarantują długi czas pracy i zapewniają zasięg nawet do 120 km na jednym ładowaniu. Dodatkowo, oferujemy szeroki wybór akcesoriów, które przyspieszą i ułatwią pracę m.in. elektryczny podnośnik skrzyni, burty otwierane na 3 strony lub kogut ostrzegawczy.

Elektryczne pojazdy marki Frugal są to pojazdy wolnobieżne, co w rozumieniu polskiego prawa oznacza pojazdy silnikowe, których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h. Jako specjalna kategoria nie muszą posiadać homologacji – mogą poruszać się po drogach publicznych bez konieczności posiadania tablic rejestracyjnych i dowodu rejestracyjnego.

Zaletą e-pojazdów jest ich ekonomiczne utrzymanie. Pojazd elektryczny Frugal jest prostszy konstrukcyjnie, posiada nawet o 80 proc. mniej części ruchomych od pojazdu napędzanego silnikiem spalinowym, co znacznie zmniejsza wydatki eksploatacyjne i serwisowe. Atrakcyjne są również inne koszty użytkowania, takie jak ubezpieczenia, koszty ładowania czy przeglądy.

Oferujemy szeroki wybór parametrów, różne gabaryty i rodzaje skrzyń ładunkowych. Pojazdy mają proste i efektywne sterowanie napędem elektrycznym i w zależności od modelu, mogą posiadać ogrzewaną kabinę kierowcy i klimatyzację.

Oferta marki Frugal jest kompleksowa. Poza pojazdami przemysłowymi, w ofercie znajdują się pojazdy pasażerskie, które mogą pomieścić od 2 do 23 osób, terenowe oraz modele dedykowane do użytku na polach golfowych. Poza zakładami przemysłowymi, pojazdy Frugal mogą być wykorzystywane m.in. przez centra logistyczne, magazyny, firmy transportowe, zieleń miejską, ośrodki rekreacyjne, a także przy transporcie leśnym.