Eksperci od bezpieczeństwo w sieci na SECURE 2012

  Eksperci z wiodących polskich i zagranicznych instytucji zajmujących się zagrożeniami sieciowymi i walką z cyberprzestępcami wezmą udział w XVI edycji konferencji SECURE 2012. Spotkania z ekspertami odbędą się 23 i 24 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

  SECURE to coroczna konferencja poświęcona w całości bezpieczeństwu teleinformatycznemu. Jest spotkaniem ekspertów zaangażowanych w problematykę ochrony sieci i systemów. Organizatorami są: Instytut badawczy NASK oraz działający w jego ramach CERT Polska – zespół powołany do reagowania na przypadki naruszenia bezpieczeństwa w sieci.

   

  XVI edycja konferencji SECURE odbędzie się 23-24 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W trzech równoległych sesjach nie zabraknie zarówno analiz technicznych, opisów przypadków, jak i mocno osadzonych w praktyce zagadnień prawnych. Wśród prezentacji technicznych pojawią się m.in. tematy związane z bezpieczeństwem nowych funkcji HTML5, aplikacji mobilnych, złośliwego oprogramowania. Eksperci opowiedzą też o praktycznych aspektach rozwiązań prawnych stosowanych w internecie.

   

  Dzień przed konferencją, 22 października, odbędą się warsztaty SECURE Hands-on, poświęcone np. praktycznym metodom wykrywania ataków w sieci, a także zagrożeniom dla klientów bankowości elektronicznej. Pojawi się także warsztat dedykowany praktykom tworzącym aplikacje mobilne.

   

  Udział w konferencji jest płatny. Szczegóły konferencji dostępne są na stronie http://www.secure.edu.pl