Elektromont wygrał przetarg i podpisał umowę z grupą Skanska

  Jako podwykonawca Elektromont wykona prace elektryczne i teletechniczne w kompleksie budynków produkcyjno – biurowych we Wrocławiu. Wartość prac Elektromontu to ponad 5 mln zł netto.

  Elektromont, spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, podpisała umowę z Grupą Skanska, w ramach której wykona prace elektroinstalacyjne przy budowie kompleksu budynków produkcyjno – biurowych, gdzie produkowane będą podzespoły do pojazdów samochodowych. W ramach umowy, Elektromont wykona układy zasilania energią elektryczną, dostarczy i zamontuje dwie stacje transformatorowe oraz rozdzielnice niskiego napięcia, wykona także instalacje wykrywania i sygnalizacji pożaru oraz systemy ostrzegania dźwiękowego.

  „Umowa ze Skanska S.A. to świetny sprawdzian naszych kompetencji i wieloletnich doświadczeń w tego typu inwestycjach. O wielkości prac najlepiej świadczy fakt, że dostarczymy i zamontujemy w sumie ponad  80 kilometrów kabli  i przewodów energetycznych średniego i niskiego napięcia, 35 km telekomunikacyjnych  przewodów miedzianych i światłowodowych, ponad 2 tysiące opraw oświetleniowych i blisko pól tysiąca gniazd teleinformatycznych” – powiedział Jarosław Mazur, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlowych Elektromont S.A.   

  Skanska to jedna z 500 największych na świecie firm (według rankingu magazynu „Fortune”), zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską na rynkach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.

  Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.09.2012 r. Wartość umowy to ponad 5 mln zł netto.

  Umowa ze Skanska cieszy nas tym bardziej, że potwierdza wzrostową tendencję poziomu naszej sprzedaży. W ubiegłym roku,  po raz pierwszy w historii  przekroczyła ona wartość 20 mln złotych. Ostatnie cztery lata pokazują, jak  bardzo dynamicznie rosną nasze przychody – w tym okresie wzrosły już o prawie 240 procent. Jesteśmy bardzo zadowoleni z portfela zamówień na ten rok. Jak na razie ma on już wartość ponad około 20 mln złotych ale nie wykluczamy, że będzie on jeszcze większy. – powiedział Marek Błażków, prezes zarządu Elektromont.

  W ubiegłym roku Spółka rozpoczęła również prace nad dywersyfikacją swojej działalności. Elektromont będzie rozwijał się także na rynku energetycznym, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerzy swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii. Efekty tych działań będą widoczne w ciągu najbliższych lat.