ELGi Compressors zwiększa swoją obecność w Europie

Europejski Zarząd ELGI Compressors, rozszerza struktury sprzedaży i usług oraz poszerza portfolio produktów kształtując europejski przemysł sprężonego powietrza.

ELGi Compressors Europe, spółka należąca do ELGi Equipments Limited, jednego z wiodących światowych producentów sprężarek powietrza, posiadającego ponad 2 miliony instalacji w ponad 120 krajach, wzmacnia swoją obecność w całej Europie. Po inauguracji nowej europejskiej siedziby w Belgii firma ELGi Compressors dokonała znacznych inwestycji w powiększenie swojego zespołu kierowniczego, rozszerzenie organizacji sprzedaży i usług oraz portfolio produktów, skonsolidowała zasięg swoich kanałów sprzedaży w całym regionie.

Chris Ringlstetter, prezes ELGi Europe, powiedział: „W ELGi naszą wizją operacyjną i produktową jest „ BYCIE CIĄGLE LEPSZYM ”. Dziś przekuwamy tę filozofię w czyn, wprowadzając zorientowane na klienta, nowoczesne rozwiązania w zakresie sprężonego powietrza, inwestując w budowanie doświadczonych ogólnoeuropejskich struktur sprzedaży, które będą odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu zaangażowania w naszą bazę klientów. Ponadto intensywnie rozszerzamy zasięg naszego kanału sprzedaży, koncentrując się na budowaniu silnych relacji partnerskich w całym regionie.”

Rozwijając swoją działalność poprzez zatrudnienie regionalnego kierownictwa oraz zespołów obsługi w całej Europie, ELGi ma przyjemność ogłosić nominacje następujących regionalnych menedżerów:

Arkadiusz Wrzyszcz, Europa Wschodnia

David De Pril (Pełniący Obowiązki), BeNeLux

Graziano dal Tio, Włochy, Europa Południowa i Turcja

Nils Blanchard, Francja

Terry McGuire, Anglia i Irlandia

Tord Sandberg, Skandynawia

Victor Escolano, Hiszpania i Portugalia

„Cieszymy się, że możemy powitać nowych kolegów w naszej organizacji. W ELGi Compressors będziemy nadal inwestować w zespół, aby zwiększyć zasięg oraz obecność naszej firmy. Jestem przekonany, że wiedza naszych regionalnych menedżerów i ich znajomość rynków, wzmocnią naszą obecność zgodnie z naszymi aspiracjami dotyczącymi wzrostu” dodał Ringlstetter.

Kompleksowa oferta ELGi na rynku europejskim obejmuje sprężarki przewoźne i stacjonarne, które oferują klientom sprawdzoną jakość, niezawodność i niższe koszty eksploatacji. Obejmuje to przewoźne sprężarki serii ROTAIR dla budownictwa i rolnictwa, smarowane sprężarki śrubowe serii EN i EG oraz dwie serie sprężarek bezolejowych, w tym niedawno wprowadzoną serię „Always Better” (AB).

Podczas gdy smarowane sprężarki stanowią 80 procent światowego rynku ze względu na ich wyższą wydajność i niższy koszt jednostkowy, te same sprężarki są odpowiedzialne na całym świecie za około 2 miliony litrów niepożądanych oparów oleju, które są przenoszone rocznie po procesie sprężania za sprężarkę. Seria bezolejowych śrubowych sprężarek ELGi AB oferuje klientom wydajność jak dla smarowanej sprężarki, jednak bez marnotrawstwa oleju, zapewniając w ten sposób bardziej ekologiczne środowisko i wspierając firmy, które starają się spełnić Zielone Porozumienie Unii Europejskiej w zakresie ograniczenia zużycia paliw kopalnych przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii.

„Klienci w Europie ponoszą znaczne koszty posiadania z powodu: obecnej technologii, znacznych wymagań konserwacyjnych i stosunkowo niskiej niezawodności”, dodał Ringlstetter. „Jesteśmy przekonani, że seria AB, a także nasza szeroka gama istniejących stacjonarnych i przewoźnych produktów obsługiwanych przez nasz doświadczony zespół, zapewni europejskim klientom najlepsze opcje obniżenia kosztów cyklu życia produktu w związku z ich potrzebami dotyczącymi sprężonego powietrza”.


ELGI Compressors