ELGi wprowadza w Europie sprężarki tłokowe z napędem bezpośrednim „serii LD”

Nowa technologia tłokowych sprężarek powietrza jest przeznaczona dla wszystkich branż poszukujących kompaktowych sprężarek powietrza o wysokiej wydajności, niskim poziomie hałasu i łatwej konserwacji.

ELGi Compressors Europe, spółka zależna ELGi Equipments Limited, jeden z wiodących światowych producentów sprężarek powietrza, ogłosiła dziś zbliżające się wprowadzenie na rynek europejski gamy smarowanych sprężarek tłokowych z napędem bezpośrednim „serii LD”. Dzięki niskim kosztom cyklu użytkowania i szybkiemu zwrotowi z inwestycji, każda sprężarka powietrza z serii LD jest wspomagana przez najlepszą w swojej klasie wydajność przy danej mocy wejściowej, trwałe części i minimalną ilość punktów serwisowych.

Seria ELGi LD o mocy od 2,2 do 11 kW to innowacja w technologii sprężarek tłokowych. Sprężarki powietrza serii LD są wyposażone w żeliwną, napędzaną bezpośrednio, dwustopniową sprężarkę zamontowaną na zbiorniku powietrza i standardowo wyposażoną w rozruch gwiazda-trójkąt. Wynikająca z tego korzyść to linia sprężarek, które zapewniają maksymalną niezawodność i trwałość dla małych i średnich zastosowań przemysłowych, w których można spełnić wyższe oczekiwania niż okresowe stosowanie sprężonego powietrza.

„Dzięki tej nowej pozycji w europejskim portfolio ELGi prawdopodobnie posiada jedną z najbardziej wszechstronnych ofert rozwiązań sprężonego powietrza dla europejskich producentów we wszystkich sektorach.” powiedział David De Pril, dyrektor ds. zarządzania produktami i marketingu, ELGi Compressors Europe. „Producenci wymagający niezawodnego sprężonego powietrza do małych i średnich zastosowań są szczególnie wrażliwi na rosnące koszty energii elektrycznej, ograniczoną powierzchnię przemysłową i zmieniający się popyt na rynku. Mając to wszystko na uwadze, zaprojektowaliśmy serię sprężarek tłokowych z napędem bezpośrednim serii LD. W przeciwieństwie do konwencjonalnych tłokowych sprężarek z napędem pasowym, seria LD jest kompaktowa, zapewnia wysoką wydajność, niski poziom hałasu i łatwość konserwacji.”

Sprzedaż rusza w połowie czerwca, a gama sprężarek tłokowych z napędem bezpośrednim jest wynikiem koncentracji ELGi na pomaganiu organizacjom na całym świecie w obniżeniu zużycia energii, poprawie niezawodności i kosztów operacyjnych przy jednoczesnym osiągnięciu ich celów produktywności.

Kluczowe zalety produktu

  • Dostępne w 5 wielkościach mocy 2,2, 3,8, 5,5, 7,5 i 11 kW
  • Precyzyjna tolerancja i skuteczna przekładnia zwiększają przepływ powietrza – o 7% większy przepływ w stosunku do porównywalnych dwustopniowych jednostek z napędem pasowym
  • Eliminacja pasów zmniejsza zużycie energii i poprawia niezawodność
  • Wydajne 6-biegunowe silniki wolnoobrotowe IE3 zapewniają wysoką niezawodność. Np. długa żywotność pierścieni tłokowych
  • Rozruch gwiazda-trójkąt z licznikiem godzin
  • Kompaktowa skrzynia korbowa znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na olej
  • Duża chłodnica międzystopniowa z większą powierzchnią chłodzenia zapewnia lepszą kontrolę temperatury, zmniejszając w ten sposób obciążenie dalszych urządzeń
  • Wspólny wentylator chłodzący dla silnika i górnego bloku, który w przeciwieństwie do innych konwencjonalnych modeli z napędem pasowym zapewnia wysoką wydajność energetyczną i oszczędność energii
  • Żeliwna głowica sprawia, że jest to trwały i odporny produkt do przestrzeni przemysłowych
  • 2 lata gwarancji na całość, niezależnie od przepracowanych godzin

Olejowe, tłokowe sprężarki powietrza „serii LD” z napędem bezpośrednim najlepiej nadają się do zastosowań w takich branżach, jak inżynieria ogólna, warsztaty samochodowe, przemysł tworzyw sztucznych, gumowy, metalowy i drzewny. Te segmenty przemysłu wymagają szczególnie wysokowydajnych tłokowych sprężarek powietrza, aby zaspokoić zmieniające się zapotrzebowanie na powietrze i zapewnić wydajność energetyczną, łatwość konserwacji i niski poziom hałasu.

Dzięki portfolio obejmującemu ponad 400 produktów rozwiązania ELGi w zakresie sprężonego powietrza pomagają klientom na całym świecie w efektywnym prowadzeniu działalności. Aby zapewnić dostępność asortymentu z obszernego, liczącego ponad 400 produktów portfolio, ELGi posiada najnowocześniejsze zakłady produkcyjne w Indiach, Włoszech i USA. W 2019 r. ELGi stała się pierwszym globalnym producentem przemysłowych sprężarek powietrza, który zdobył upragnioną nagrodę Deminga za trwałe zastosowanie i wykorzystanie kompleksowego zarządzania jakością (TQM) w całej organizacji.

Produkty ELGi służą do szerokiej gamy zastosowań w różnych branżach, począwszy od produkcji, żywności i napojów, budownictwa, po farmację i tekstylia. Firma ELGi prowadzi działalność w ponad 120 krajach i jest dumna z ponad 2 milionów instalacji.


ELGi Compressors