ELGOR 2010 już we wrześniu

    W dniach 22-24 września w Krakowie odbędzie się doroczna Konferencja Naukowo-Techniczna ELGOR 2010. To ważne wydarzenie dla branży górnictwa odkrywkowego w Polsce.

    ELGOR jest płaszczyzną prezentacji innowacyjnych osiągnięć naukowo-badawczych i wdrożeniowych w branży górnictwa odkrywkowego. Konferencja od pięciu lat łączy świat przemysłu, nauki, biznesu, przyciągając najważniejsze instytucje branży. Uczestnictwo w konferencji pozwala poznać najnowsze światowe rozwiązania techniczne, a także nawiązać kontakt z najważniejszymi przedstawicielami branży w Polsce. Konferencja organizowana jest pod auspicjami Instytutu Górnictwa Odkrywkowego Poltegor, pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Wrocławskiej.

    W bieżącym roku tematyka konferencji obejmie takie zagadnienia, jak: technika przekształtnikowa (nowości, zastosowanie w maszynach górniczych), okablowanie i zabezpieczenia, komunikacja przemysłowa (sieci bezprzewodowe), diagnostyka maszyn i napędów, bezpieczeństwo maszyn, kompleksowa modernizacja maszyn, napędy, sprzęgła, przekładnie, sterowanie – dźwigowe i suwnicowe.

    Do udziału zaproszeni są pracownicy przedsiębiorstw z branży górnictwa odkrywkowego, m.in. dyrektorzy techniczni, główni inżynierowie, główni automatycy, główni elektrycy. Szczególne zaproszenie organizatorzy kierują do kadry naukowej uczelni technicznych.

    Więcej informacji na stronie www.konferencja-elgor.pl