Enea nagrodzi najlepsze prace dyplomowe i doktorskie z energetyki

  Już po raz drugi Enea S.A. organizuje konkurs na najlepsze prace dyplomowe i doktorskie, w których autorzy poszukują innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań dla rozwoju energetyki. W nowej edycji do wygrania jest do 30 tys. zł.

  Konkurs adresowany jest do autorów prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz rozpraw doktorskich poruszających problematykę innowacyjnych i pro-cywilizacyjnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych w procesie wytwarzania, dystrybucji i użytkowania energii elektrycznej z zachowaniem odpowiedzialności za środowisko naturalne.

  Sukces, jakim cieszył się Konkurs w 2010 roku i szerokie zainteresowanie opinii publicznej, przyczyniły się do uznania za ważne działań na rzecz nauki, rozwoju wiedzy oraz energetycznej świadomości społecznej i ogłoszenia kolejnej edycji konkursu.

  – Wszelkie działania skierowane na rozwój wiedzy, technologii czy innowacji odbywają się z korzyścią dla całej gospodarki. Enea S.A., będąc firmą świadomie zaangażowaną w ten proces, pragnie przyczynić się do popularyzacji aktywności na rzecz przyszłych pokoleń, prezentując przy tym pozytywne skutki dla środowiska naturalnego. Jesteśmy świadomi znaczenia tego typu postaw, dlatego też angażując się w organizację Konkursu, pragniemy zainteresować młodzież akademicką poszukiwaniami nowatorskich, pro-ekologicznych rozwiązań w zakresie wytwarzania, dystrybucji i użytkowania energii elektrycznej – powiedział Maciej Owczarek, prezes zarządu Enea S.A.

  Dla zwycięskiej pracy licencjackiej bądź inżynierskiej przewidziano nagrodę w wys. 10 tys. zł, dla zwycięskiej pracy magisterskiej zaplanowano 20 tys. zł a dla zwycięskiej pracy doktorskiej 30 tys. zł.

  Zgłoszenia należy przesyłać do 31 lipca 2011 r. Zgłaszać należy prace ukończone i obronione w okresie od 1 stycznia 2010 roku do 31 lipca 2011 roku.