Epicor z nowym dyrektorem generalnym w regionie EMEA

  Stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego objął Keith Deane – doświadczony menedżer branży IT.

  Epicor Software Corporation, dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych poinformował o zmianach personalnych na szczeblu menedżerskim. Obecnie funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego (vice president & general menager) na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) pełni Keith Deane. Do obowiązków Deane’a należy rozwój usług i kanałów sprzedażowych Epicor, a ponadto wsparcie działań marketingowych w regionie.

  Keith Deane posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu procesami sprzedaży u czołowych na rynku dostawców systemów, jak Business Intelligence, do zarządzania projektami, wdrażanych w modelu SaaS (Software as a Service) oraz do obsługi e-handlu. Będąc głównym menedżerem EMEA w Infor, przyczynił się do czterokrotnego wzrostu przychodów firmy. Pełnił również funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego w takich spółkach, jak WebMethods, dostawca systemów integracyjnych oraz BEA Systems, oferującej oprogramowania infrastrukturalne.  

  Keith to wysokiej klasy ekspert, który oprócz licznych sukcesów w branży IT, doskonale zna i rozumie potrzeby oraz wymagania przedsiębiorstw z rynków EMEA – twierdzi Pervez Qureshi, CEO w Epicor. – W jego dotychczasowym doświadczeniu i wiedzy z zarządzania procesami sprzedaży oraz usługami, upatruję klucz do dalszej ekspansji biznesowej i rozszerzenia globalnego zasięgu Epicor – dodaje Qureshi.   

  Cieszę się, że mam możliwość pokierowania zespołem Epicor EMEA. To dla mnie kolejne zawodowe wyzwanie i wyróżnienie. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się jeszcze intensywniej wspierać rozwój działalności naszych klientów i realizować coraz bardziej zaawansowane wdrożenia systemów do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) – mówi Keith Deane.

  Przed rozpoczęciem pracy w firmie Epicor Deane był wiceprezesem i dyrektorem generalnym firmy Iron Mountain Digital, która została przejęta przez Autonomy, obecnie spółkę HP company. Od 2009 do 2012 pełnił funkcję przewodniczącego rady dyrektorów w brytyjskiej firmie, będącej dostawcą systemów wdrażanych w modelu SaaS dla sektora e-commerce B2B. Wcześniej, w latach 2005-2099 jako prezes działu EMEA w Infor przyczynił się do sukcesu firmy, która osiągnęła status trzeciego największego dostawcy oprogramowania biznesowego.