ETO Magnetic rozwija działalność

    Firma ETO Magnetic podjęła decyzję o budowie hal produkcyjnych wraz z centrum badawczo-rozwojowym i konstrukcyjnym we Wrocławiu. Wartość inwestycji wyniesie ok. 30 mln euro.

    Planowany jest wzrost zatrudnienia o kolejnych 450 osób, łącznie do 600 pracowników. W zakładzie znajdą zatrudnienie zarówno inżynierowie, jak również elektromonterzy, monterzy i osoby niewykwalifi kowane, które zostaną odpowiednio przeszkolone. ETO Magnetic jest firmą produkcyjną specjalizującą się w produkcji komponentów elektromagnetycznych. Wchodzi w skład niemieckiej grupy ETO Magnetic, posiadającej 6 zakładów zlokalizowanych w Niemczech, USA oraz Chinach. Polski zakład, mieszczący się we Wrocławiu, rozpoczął działalność produkcyjną w 2001 r. Specjalizuje się w wytwarzaniu elektromagnesów, znajdujących zastosowanie w systemach bezpieczeństwa w pojazdach oraz w szeroko rozumianej budowie maszyn.

    ETO Magnetic jest producentem wielkoseryjnym i masowym, a jego wyroby trafiają do dużych światowych koncernów z branży motoryzacyjnej i urządzeń wytwórczych. Głównymi klientami wrocławskiego oddziału są obecnie między innymi: WABCO, Bosch Rexroth oraz Eato.

    www.etomagnetic.pl