Euroimplant rozpoczyna budowę bazy produkcyjnej w Klaudynie

    Spółka biotechnologiczna Euroimplant uzyskała pozwolenie na budowę swojego pierwszego laboratorium produkcyjnego w Klaudynie pod Warszawą. Budowa laboratorium ma zakończyć się w 2011 roku – poinformowała spółka w komunikacie. Szacowany całkowity koszt inwestycji to ok. 20 mln zł.

    „Projekt zakładu w Klaudynie jest złożony, głównie z uwagi na jego aspekt technologiczny, dlatego dość długo trwały wszelkie formalności związane z uzyskaniem odpowiednich dokumentów. Przyznane pozwolenie pozwoli nam ruszyć z budową jeszcze w tym kwartale” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Andrzej Kisieliński.

    Do tego projektu spółka uzyska dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Natomiast trwają już formalności odnośnie podpisania umowy z PARP na przyznanie kolejnej dotacji unijnej, która zostanie przeznaczona na drugie laboratorium, o jeszcze większej mocy produkcyjnej. Spółka będzie chciała też pozyskać od inwestorów 15 mln zł.

    „Budowa zakładu produkcyjnego w Klaudynie jest dla nas obecnie priorytetową kwestią. Jego uruchomienie będzie wiązało się znacznym zwiększeniem skali produkcji, a tym samym pozwoli nam na pokazanie inwestorom wymiernych efektów naszej pracy. W ciągu kilkunastu miesięcy planujemy kolejną inwestycję, której koszt szacujemy na ok. 38 mln zł. Z dotacji unijnej otrzymamy 23 mln zł, natomiast po pozostałe 15 mln zł zwrócimy się do inwestorów” – powiedział prezes.

    W listopadzie 2009 roku prezes Kisieliński mówił PAP, że umowa z PARP na 12 mln zł dofinansowania do budowy pierwszego laboratorium już została podpisana, natomiast umowa na 23 mln zł dofinansowania na budowę kolejnego laboratorium najprawdopodobniej zostanie podpisana na początku 2010 roku.