Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

9. Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2024

15 października - 17 października

Kluczowe wydarzenia poświęcone branżom obrabiarek, narzędziowej, spawalniczej i nowoczesnej produkcji, gromadzące setki polskich i zagranicznych wystawców oraz tysiące uczestników, 15-17 października 2024 roku odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas 16. Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 9. Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING oraz 3. konferencji Nowy Przemysł 4.0 przedstawiciele rynku zaprezentują innowacyjne rozwiązania. W gronie ekspertów i decydentów będą toczone rozmowy o przyszłości produkcji przemysłowej w Polsce i zmianach technologicznych, które determinują jej rozwój. Nie zabraknie również dyskusji o problemach i wyzwaniach, wobec których stają branże zatrudniające tysiące osób, z których usług korzysta szereg sektorów m.in. motoryzacja, górnictwo czy budownictwo.

Przyszłoroczne targi i konferencja, oczekiwane jako znaczące wydarzenie branżowe, stanowią doskonałą platformę do prezentacji innowacji oraz forum debaty nad kierunkami rozwoju polskiego przemysłu w świetle globalnych wyzwań i trendów. Rosnący sektor morskich farm wiatrowych, budowa fabryk, instalacji OZE i inne strategiczne inwestycje stwarzają zapotrzebowanie, na które krajowy przemysł z determinacją odpowiada.

Grono ekspertów i specjalistów od lat uczestniczących w targach TOOLEX, ExpoWELDING i konferencji Nowy Przemysł, to środowisko doświadczonych menadżerów i specjalistów. Dzięki tworzonemu przez nich w Katowicach forum wymiany wiedzy i doświadczeń, znacznie łatwiejsze staje się monitorowanie dynamicznego krajobrazu przemysłowego i śledzenie jego ewolucji – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP. – Udział w przyszłorocznych wydarzeniach pozwoli lepiej zrozumieć i ocenić procesy mające wpływ na funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw, co przełoży się na ich bardziej efektywny rozwój – dodaje.

Szeroki horyzont przemysłowy – trzy imprezy w jednym czasie i miejscu

Międzynarodowe Targi Obrabiarek Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to trzy dni prezentacji, spotkań i rozmów w gronie przedstawicieli branży obróbki metali, narzędzi skrawających, cieczy technologicznych, metrologii przemysłowej, BHP i utrzymania ruchu, pneumatyki, hydrauliki, łożysk i elementów napędowych oraz oprogramowania.

W trakcie wydarzenia, firmy mają okazję przedstawić swoją ofertę gościom wydarzenia – operatorom CNC, programistom, kontrolerom jakości, technikom utrzymania ruchu, pracownikom produkcji, a także specjalistom i kadrze menadżerskiej z najważniejszych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze.

Dodatkowo, podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli uzyskać kompleksowe informacje, dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej, przekazywane przez ekspertów zajmujących się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn i urządzeń do obróbki, narzędzi czy sektorów współpracujących z branżą metalową na co dzień. Na scenie umiejscowionej na terenie targów, przedstawiciele firm podzielą się praktyczną wiedzą
i odpowiedzą na aktualne w branży pytania.

Będzie to także okazja do poznania zmian w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz rozmowy o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach, które czekają branżę
w nadchodzącym czasie. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyć będzie również Środowskowe Seminarium Tribologów, a integralną częścią imprezy będzie Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Tegoroczna, 15. edycja Toolex zgromadziła ponad 5500 uczestników i stanowiła nowe otwarcie dla wydarzeń obejmujących bezpośredni kontakt z klientem. Swoje maszyny, narzędzia i urządzenia w ruchu zaprezentowało blisko 150. wystawców.

Konferencja „Nowy Przemysł 4.0”, to reprezentatywny przegląd innowacyjnych technologii produkcyjnych i ich praktycznych zastosowań. W dyskusjach zaplanowanych na 15. i 16. października, poświęconych najważniejszym dla przemysłu tematom, wezmą udział przedstawiciele kadry menadżerskiej przedsiębiorstw przemysłowych
i produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, przedstawiciele firm specjalizujących się
w robotyzacji i automatyzacji oraz eksperci.

Trzecia edycja Konferencji, przyniesie szereg nowości i atrakcji, a w czasie wydarzenia kontynuowany będzie konkurs The Best of Industry 4.0. Uhonorowane zostaną firmy, które rozwijając się w oparciu o nowe technologie, torują drogę polskiej gospodarki do cyfrowej rewolucji przemysłowej.

ExpoWELDING to najważniejsze targi spawalnicze w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń branżowych w Europie. Na targach zaprezentowana zostanie szeroka oferta czołowych producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także robotyzacji i automatyzacji dedykowanej branży. Prezentacja najnowszych kompleksowych rozwiązań, wykorzystywanych podczas procesu spawania, narzędzi pozwalających podnieść wydajność i jakość pracy, to niektóre z atrakcji czekających na uczestników ExpoWELDING.

Równolegle z targami odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, organizowana przez Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa. Jej celem jest integracja krajowego środowiska naukowego
z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle oraz prezentacja naukowych dokonań i ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. Konferencja stanowi również ważne forum wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi a zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Targi ExpoWELDING po raz kolejny odbędą się w Katowicach. Poprzednia edycja wydarzenia (2022 rok), gościła blisko 100. wystawców i ponad 3300 uczestników.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze cieszą się dużym zainteresowaniem w branży, co sprzyja nawiązywaniu i rozbudowie relacji biznesowych. Dla spawalników, managerów czy inżynierów zakładów produkcyjnych, osób zawodowo związanych ze spawalnictwem, wizyta w MCK z pewnością będzie wartościowa – mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWELDING.

Targi TOOLEX i ExpoWELDING odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wydarzenia organizowane są przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu WNP.pl i organizatora wydarzeń takich jak PRECOP czy Europejski Kongres Gospodarczy.

Szczegóły

Początek:
15 października
Koniec:
17 października

Miejsce wydarzenia

Katowice