EVER – Nowa seria zasilaczy Powerline RT

EVER, największy polski producent systemów zasilania gwarantowanego, rozszerzył ofertę zasilaczy On-line o nową serię – Powerline RT. Składają się na nią trzy modele UPS-ów o mocy: 1kVA, 2kVA oraz 3kVA. W ten sposób EVER uzupełnił swoją ofertę zasilaczy On-line o rozwiązania mniejszej mocy, których do tej pory polski producent nie proponował swoim klientom. Seria Powerline RT dołączyła do dotychczas oferowanych modeli EVER Powerline o mocy od 6kVA w górę.  

Trzy nowe modele z serii Powerline RT służą do ochrony serwerów, sieci komputerowych i centrów danych. Najnowsze urządzenia – dysponujące panelem LCD, ekologicznym systemem pracy i regulacją hałasu – prezentują się równie dobrze w biurowej obudowie typu Tower, jak też w przemysłowej wersji Rack. Każdy z nich został wyposażony w system szybkiego rozszerzania konfiguracji o dodatkowe akumulatory. Zasilacze Powerline RT automatycznie wykrywają kolejne moduły bateryjne, co dodatkowo upraszcza stosowanie tej najtańszej metody na zwiększanie możliwości UPS-ów.  

Nowe zasilacze marki EVER, które działają w topologii On-line, z założenia są tanie i ciche w eksploatacji. To możliwe dzięki zastosowaniu ekologicznego trybu pracy, jak również wentylatorów o zmiennej prędkości działania. W ten sposób urządzenie samoczynnie reguluje poziom emitowanego hałasu w zależności od intensywności pracy. Z kolei praca w specjalnym trybie ECO umożliwia uzyskanie wysokiej sprawności zasilacza, co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacji.   

– Na polskim rynku zasilania gwarantowanego obserwujemy coraz większy popyt na UPS-y zdolne do zabezpieczania złożonych systemów informatycznych, między innymi sieci i serwerów. Seria Powerline RT to uniwersalna odpowiedź na oczekiwania użytkowników, która jest cicha, tania w eksploatacji i zapewnia łatwą rozbudowę w każdej z obu wersji: Rack lub Tower – podkreśla Sebastian Warzecha, Key Account Manager EVER.  

Każdy z modeli Powerline RT skonstruowano w topologii VFI podwójnej konwersji, która umożliwia bardzo skuteczne filtrowanie zakłóceń. Konstruktorzy zastosowali układ o wysokim współczynniku mocy, co pozwala nowym UPS-om na korygowanie prądu wejściowego AC w zależności od kształtu napięcia sieci zasilającej. Dzięki wewnętrznym mechanizmom napięcie wyjściowe może przyjmować kształt stabilnej sinusoidy. Urządzenia serii Powerline RT dysponują między innymi zabezpieczeniami przeciążeniowymi, przeciwzwarciowymi, przeciwprzepięciowymi oraz termicznymi.   

Standardowo zasilacze Powerline RT występują w wersji Tower, ale możliwy jest także montaż w szafie za pośrednictwem dodatkowego zestawu montażowego (Rack Kit). Nowe modele UPS-ów oferowane są wraz z oprogramowaniem WinPower. Użytkownik może rozszerzyć konfigurację każdego z nich o sieciową kartę zarządzającą SNMP/HTTP. Urządzenia objęte są 2-letnią gwarancją producenta w systemie door-to-door. Sugerowane ceny detaliczne netto poszczególnych modeli wynoszą: 1900 zł (1000VA), 3200 zł (2000VA) oraz 5000 zł (3000VA).