EVER: wzrost sprzedaży zasilaczy UPSw 2010 roku

    EVER, polski producent systemów zasilania gwarantowanego, zanotował w ubiegłym roku 7% wzrost przychodów ze sprzedaży zasilaczy UPS oraz listew filtrujących. Z kolei liczba sztuk sprzedanych urządzeń wzrosła – w porównaniu do 2009 roku – o około 3%. Różnica spowodowana jest rosnącą popularnością produktów o dużych mocach, a więc droższych niż tracące na popularności zasilacze o mocy 350VA do komputerów stacjonarnych. Dobre rezultaty producent zawdzięcza między innymi poprawie koniunktury w segmencie przedsiębiorstw oraz instytucji państwowych. Długo oczekiwane ożywienie nastąpiło w drugiej połowie 2010 roku.   

    – Największe ubiegłoroczne dostawy zrealizowaliśmy dla takich instytucji, jak: wojsko, policja, urzędy miast i gmin, PKP oraz uczelnie wyższe. Spośród firm szczególnie aktywne okazały się duże sieci handlowe. W wielu przypadkach kluczowa okazała się umiejętność elastycznego dostosowania się do specyficznych potrzeb klienta. Wykorzystaliśmy fakt, że nie oferujemy wyłącznie rozwiązań „z półki”, ale staramy się dopasować produkty do konkretnych wymagań. W tym celu przeprowadzamy niezbędne modyfikacje seryjnych produktów lub projektujemy rozwiązania specjalne, tylko pod potrzeby jednego odbiorcy – mówi Mariusz Piątkiewicz, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu EVER.   

    Dla polskiego producenta 2010 rok to także początek sprzedaży na rynkach zagranicznych – czeskim oraz słowackim. Działania handlowe w obu krajach prowadzone są za pośrednictwem ABC Data, jednego z autoryzowanych dystrybutorów EVER. W ten sposób firma zyskała kolejne rynki zbytu oraz poszerzyła grono zadowolonych użytkowników. W 2011 roku producent planuje wejście na kolejne rynku zagraniczne, między innymi litewski.