Expom nawiązuje współpracę z ABB

    Pod koniec kwietnia Expom S.A. nawiązał współpracę z międzynarodowym koncernem ABB, znanym polskim elektroenergetykom i automatykom od kilkudziesięciu lat. Po podpisaniu listu intencyjnego oraz przejściu skrupulatnego audytu, Expom otrzymał zamówienie na wykonanie pierwszych sztuk korpusów konstrukcji stalowych. Zakładając, że współpraca będzie miała charakter ciągły, Spółka może się spodziewać przejęcia przez nią seryjnej produkcji tych elementów.

    Nie jest to pierwszy kontakt Expom S.A. z ABB. Próby nawiązania współpracy rozpoczęły się już 7 lat temu. W tym roku obecny Dyrektor Techniczny i członek Zarządu, Rafał Domżalski odświeżył relację z Zarządem ABB i po spotkaniu w siedzibie firmy w Helsinkach, doszło do podpisania listu intencyjnego. Kilka tygodni wcześniej przedstawiciele ABB odwiedzili polską spółkę, gdzie przez kilka dni prowadzili audyt mający na celu zweryfikowanie możliwości, jak  i profesjonalizm Expom S.A. Ponieważ próby te wykazały, że Spółka jest w stanie sprostać wysokim standardom wymaganym przez ABB, przekazano jej pierwsze zamówienie do realizacji. Produkcja tego typu konstrukcji stalowych jest bardzo wymagająca i zawiera w sobie operacje związane z wykorzystaniem wysokiej klasy technologii obróbki skrawaniem konstrukcji o wadze kilku tysięcy kilogramów, jak i nakładania specyficznego rodzaju powłoki antykorozyjnej. Wszystkie operacje technologiczne kończone są badaniami poziomu wykonania przez zewnętrznych inspektorów.

    „Cieszymy się, że tak znacząca w skali międzynarodowej firma zdecydowała się powierzyć nam realizację swoich zamówień.” – komentuje Rafał Domżalski.  –  „Ponieważ od dłuższego czasu pracujemy na zlecenie, dużych, zagranicznych koncernów, szczególnie dbamy o to, by nasze wyroby spełniały najwyższe standardy. Dzięki temu jesteśmy konkurencyjni i pozyskujemy coraz bardziej złożone i skomplikowane zamówienia.” – dodaje Domżalski.