Rozmowy targowe warte miliony

– Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zgromadziły blisko 700 wystawców z 33 krajów całego świata. To tutaj zawierane są umowy na sprzedaż sprzętu wartego w sumie miliony euro – mówi prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Na wystawie pojawili się przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe czy producenci maszyn z Austrii, Anglii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga, Belgii, Słowacji, Włoch, Hiszpanii, Łotwy, Czech, Indii, Chin, Korei, Egiptu, Tajwanu, Izraela, Danii, Portugalii, Grecji, Węgier, Szwecji, Irlandii, Holandii, Japonii, Słowenii, Turcji, USA, Arabii Saudyjskiej, Kataru i oczywiście Polski.  Stoisko zbiorowe pod przewodnictwem tamtejszej ambasady stworzyły firmy austriackie.

W Targach Kielce z najnowszymi technologiami przetwórczymi zapoznało się blisko 17 tysięcy specjalistów. To wszystko potwierdza, że kielecki PLASTPOL to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdej profesjonalnej firmy działającej w branży przetwórczej niemal na każdym kontynencie. – Tworzywa sztuczne, to materiały, które obecne są niemal w każdej dziedzinie. Składają się na poprawę komfortu życia, podwyższają jego standard i bezpieczeństwo. Występują w niezliczonych gałęziach przemysłu. Do najbardziej popularnych należą z pewnością: opakowania, przemysł elektryczny i elektroniczny, medycyna czy budownictwo. Bez tworzyw sztucznych poziom współczesnej cywilizacji byłby nie do osiągnięcia. Potwierdza to fakt, iż mimo że w tym roku odbywają się niemieckie targi K oraz Chinaplast zainteresowanie PLASTPOLEM nie zawiodło –dodaje Andrzej Mochoń.

Na targach PLASTPOL po raz pierwszy odbyły się spotkania brokerskie firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, zorganizowane przez Ośrodek Komisji Europejskiej Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach. Partnerem Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej była Istanbul Chamber of Industry, której przedstawiciele wraz z zrzeszonymi firmami przyjechali do Kielc aby spotkać się z przedstawicielami firm polskich. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele 33 przedsiębiorstw z Polski, Turcji, Włoch oraz Słowacji.

Tradycyjnie Targi Kielce stały się miejscem finału konkursu OMNIPLAST. IV edycja konkursu wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych trwała od zimy. Jak co roku, była ona skierowana do firm będących wystawcami targów PLASTPOL. Etap III został przeprowadzony w formie pisemnej w trakcie pierwszego dnia XVII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Do tej części konkursu przystąpiło 9 z 10 uprawnionych uczestników, wyłonionych w II etapie konkursu. Zwycięzcy otrzymali bonu rabatowe na zakup powierzchni wystawienniczej w 2014 roku.

  • III miejsce – bon rabatowy o wartości 2.000,- PLN otrzymał pan PAWEŁ RUP z firmy A.SCHULMAN POLSKA z Warszawy
  • II miejsce – bon rabatowy o wartości 4.000,- PLN otrzymał pan WACŁAW KOCEMBA z firmy OERLIKON BALZERS COATING POLAND z Polkowic
  • I miejsce – bon rabatowy o wartości 6.000,- PLN oraz tytuł OMNIPLASTA 2013 zdobył pan MICHAŁ ŁUKAWSKI z firmy TELKO – POLAND z Warszawy