Fabryka olejów w Ostrowcu

  Statoil Poland stopniowo zwiększa moce produkcyjne niedawno uruchomionego zakładu produkcji olejów i smarów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fabryka jest trzecią linia produkcyjna olejów koncernu StatoilHydro w Europie obok Fagerstrand w Norwegii i w Nynashamn w Szwecji.

  Władze Statoil zapewniają, że zakład został wybudowany w wysokim standardzie oraz spełnia rygorystyczne wymogi w zakresie bezpieczeństwa pracy i środowiska.

  Fabryka może wyprodukować ok. 15 tys. ton olejów i smarów rocznie – jego zdolność produkcyjna to 1200-1400 ton produktów miesięcznie, a objętość magazynowa wynosi 1200 m sześc.

  Zakład posiada instalację blendującą umożliwiającą bieżącą kontrolę dozowanych surowców oraz nowoczesną linię do nalewu wyposażoną w system filtracji, zapewniający wysoką klasę czystości olejów.

  Laboratorium analityczne wyposażone jest w sprzęt pomiarowy umożliwiający kontrolę na każdym etapie produkcji, od przyjęcia surowców do magazynu, poprzez proces produkcji, aż po kontrolę finalnego wyrobu.

  W Ostrowcu Świętokrzyskim produkowane są oleje i smary, eksportowane m.in. do Danii, Czech, Estonii oraz na Słowację, Litwę, Łotwę i Ukrainę. Centralne położenie Polski w Europie ma zasadnicze znaczenie przy organizacji produkcji i logistyki.

  W zakładzie pracuje obecnie 25 osób. Większość zatrudnionych pracowników wywodzi się z Ostrowca Świętokrzyskiego lub jego najbliższych okolic.