Fabryka Roku 2019 – znamy zwycięzców!

Laureaci w konkursie Fabryka Roku 2019

Gala „Fabryka Roku 2019”

Wydawnictwo Trade Media International i magazyny branżowe Inżynieria i Utrzymanie Ruchu oraz Control Engineering Polska już po raz ósmy przeprowadziły Konkurs, w którym nagrody rozdano łącznie w 20 kategoriach oraz główną „Fabryki Roku 2019”. Co roku nagradzamy firmy i osoby, które w ocenie jury konkursu w szczególny sposób wyróżniły się w polskim przemyśle, wprowadzając w praktyce w swoich zakładach produkcyjnych nowe rozwiązania i technologie. Wyniki konkursu ogłoszono 4 grudnia 2019 r. w trakcie uroczystej Gali w warszawskim Hotelu Marriott. Była to też okazja do poznania laureatów i spotkania się z przedstawicielami nagrodzonych zakładów. Poprzez te wyróżnienia chcemy pokazywać przedsiębiorstwa produkcyjne, które dzięki zastosowaniu nowych technologii, wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań oraz bardzo dobrej organizacji działań w różnych obszarach osiągają sukcesy na rynku.

W tym roku nagrodę główną i tytuł FABRYKA ROKU (Factory of the Year) otrzymała firma Pilkington Automotive Poland. Nagrodę wręczył w imieniu sponsora konkursu Ireneusz Borowski, Senior Manager, Partner Success Management EuroCentral z firmy Dassault Systemes, a odebrał ją Ryszard Jania prezes zarządu i dyrektor generalny Pilkington Automotive Poland. Pilkington Automotive Poland jest uznanym producentem szyb samochodowych, w którego zakładach powstają szyby przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, a także szyby do samochodów ciężarowych. Spółka jest właścicielem dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych – fabryki w Sandomierzu oraz fabryki w Chmielowie. Powstają w nich szyby hartowane i laminowane, przednie, boczne, tylne i dachowe.

Kategorie, w których przyznawane są wyróżnienia redakcje Control Engineering Polska oraz Inżynieria & Utrzymanie Ruchu uznały za obszary, które w największym stopniu wpływają na osiągnięcie doskonałości w przemyśle.

KATEGORIE SPECJALISTYCZNE:

W kategorii PRZEMYSŁ 4.0 (Industry 4.0) zwyciężyła firma Nałęczów Zdrój S.A., a nagrodę odebrał Wojciech Błaszczak dyrektor operacyjny firmy.

W kategorii UTRZYMANIE RUCHU (Factory Maintenance) wyróżniono firmę Lafarge Cement S.A. Nagrodę odebrał Stanisław Sobczyk wiceprezes Lafarge Cement S.A.

W kategorii PRACODAWCA ROKU (Employer of the Year) jury wskazało jako zwycięzcę firmę rodzinną Netbox PL Sp. z o.o., a nagrodę odebrał Jakub Giermaziak prezes zarządu nagrodzonej firmy.

W kategorii BADANIA I ROZWÓJ (Research and Development) nagrodzono firmę CCC S.A. Nagrodę odebrali Daria Sulgostowska, Global Corporate Communications Manager i Przemysław Jankowski Innovation Manager w CCC S.A.

W kategorii ZIELONA FABRYKA (Green Factory/Sustainability) jury wyróżniło dwie firmy. Były to FAMED Żywiec Sp. z o.o. i Mercedes–Benz Manufacturing Poland. W imieniu pierwszej z nich nagrodę odebrał Michał Grossy Marketing&Product Manager w FAMED Żywiec, a drugiej Ewa Łabno-Falęcka, Head of Marketing, Corporate Communication and External Affairs w Mercedes–Benz Manufacturing Poland.

W kategorii INNOWACYJNA FABRYKA wyróżnienia przyznano firmom: Pilkington Automotive Poland, Netbox PL i Mercedes–Benz Manufacturing Poland. Nagrody odebrali Janusz Kobus, Business Development Director i wiceprezes zarządu Pilkington Automotive Poland, oraz Jakub Giermaziak i Ewa Łabno-Falęcka.

W kategorii BEZPIECZNA FABRYKA (Safe Factory) w tym roku wyróżniono firmy COLLINS AEROSPACE Wrocław i Pepsi Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. Nagrody w imieniu nagrodzonych firm odebrali: Radek Majda, dyrektor generalny COLLINS AEROSPACE Wrocław i Bartłomiej Malczyk Starszy Kierownik Zakładów Produkcyjnych Napoje w Pepsi Cola General Bottlers Poland.

KATEGORIE BRANŻOWE:

W kategorii MOTORYZACYJNEJ (Automotive) wyróżniono firmę Mercedes–Benz Manufacturing Poland, a nagrodę w jej imieniu odebrała Ewa Łabno-Falęcka

W kategorii SPOŻYWCZEJ (Foods and Agricultural) uznanie jury zyskała firma Danone Sp. z o.o. Nagrodę w jej imieniu odebrał Ireneusz Kaczmarczyk, kierownik produkcji w firmie Danone.

W kategorii ELEKTRONICZNEJ I ELEKTROTECHNICZNEJ nagrodzono firmę BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Nagrodę odebrał Dariusz Bogacz menadżer ds. public relations w firmie.

W kategorii CHEMICZNA I TWORZYW SZTUCZNYCH (Chemicals and Synthetic Materials) w tym roku wyróżniono firmę Flukar Sp. z o.o., którą reprezentował na Gali Paweł Szergowicz, prezes zarządu firmy.

W kategorii METALOWEJ (Processed Metals) wyróżniono zakłady ArcelorMittal Poland. Nagrodę odebrała Marlena Kowalska, kierownik wsparcia – koordynator projektu Bezpieczeństwo to MY w firmie.

W kategorii MEBLOWA i WYPOSAŻENIA WNĘTRZ (Furniture) jury przyznało nagrodę firmie Kronospan Polska Sp. z o.o., a nagrodę odebrał Jakub Piniarski, Manager HR w Kronospan Polska.

W kategorii LOTNICZA I KOSMICZNA uznanie jury Konkursu zyskała firma Collins Aerospace Wrocław, a nagrodę odebrał Radek Majda dyrektor generalny firmy.

W kategorii FMCG (Fast Moving Consumer Goods) wyróżniono firmę Hermes Sp. z o.o., a nagrodę odebrał podczas Gali Vasileios Zanganas wiceprezes zarządu firmy.

NAGRODY SPECJALNE:

W kategorii DOSTAWCA ROKU SMART FACTORY laureatem została firma Microsoft, w której imieniu wyróżnienie odebrał Wojciech Życzyński dyrektor Segmentu Klientów Kluczowych, Małych i Średnich Firm oraz Partnerów.

W kategorii DOSTAWCA ROKU – LOGISTYKA, INTRALOGISTYKA wyróżniono firmę Lean-Tech, a nagrodę odebrał Krzysztof Szafraniec – członek zarządu — dyrektor ds. Technicznych w Lean-Tech.

W kategorii DOSTAWCA ROKU UTRZYMANIE RUCHU nagrodzono firmę FlexLink Systems Polska Sp. z o.o. Nagrodę w jej imieniu odebrał Mateusz Chrzanowski inżynier aplikacji we FlexLink Systems Polska.

W kategorii DOSTAWCA ROKU AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA uznanie jury zyskała firma MiR. Nagrodę odebrał w jej imieniu Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W kategorii CEO ROKU (CEO of the Year) wyróżniono w tym roku Magdalenę Jagiełło prezesa zarządu w firmie FINAL S.A. i Macieja Kunda prezesa zarządu w firmie Mondi Świecie S.A.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym w tym roku i zapraszamy wszystkie firmy do udziału w Konkursie w roku 2020.

* * *

Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu Fabryka Roku. Gala wręczenia nagród w konkursie Fabryka Roku 2020 odbędzie się 9 grudnia 2020 r. w Warszawie.

Zobacz relacje z konferencji tutaj

Bohdan Szafrański