Fanuc dla uczelni

  Firma Fanuc Robotics przygotowała specjalną ofertę robotów przeznaczoną wyłącznie dla polskich uczelni wyższych, szkół lub innych placówek oświatowych.

  Oferta Fanuc Robotics Polska jest elementem programu „Edukacja w robotyce, robotyka w edukacji”, który ma na celu ułatwienie dostępu studentom do najnowocześniejszych technologii stosowanych w przemyśle. Specjalna oferta przygotowana w ramach programu przez lidera na światowym rynku dostawców robotów przemysłowych jest wynikiem zainteresowania firmy rozwojem i wsparciem polskiej edukacji w zakresie robotyki.

  W ramach programu Fanuc przygotował trzy zestawy edukacyjne służące do nauki programowania robotów: FANUC MINIMUM, FANUC OPTIMUM oraz FANUC OPTIMUM PLUS. Roboty w oferowanych w ramach programu cenach mogą być zakupione wyłącznie w celach edukacyjnych i nie mogą być instalowane lub pracować w przemyśle. Jest to interesująca oferta zwłaszcza z punktu widzenia polskich uczelni technicznych, które bardzo często potrzebują nowoczesnego sprzętu i laboratoriów.

  Szansą na dostęp polskich studentów do najnowszych technologii jest również fakt, że uczelnie mogą starać się o przyznanie dotacji na zakup robotów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach rozwoju i modernizacji obiektów dydaktycznych i naukowo-badawczych oraz wspierania rozwoju kwalifikacji zawodowych.

  FANUC Robotics i jej europejskie oddziały zapewniają uczelniom, które zdecydują się na zakup robotów, zaawansowane usługi serwisowe oraz wsparcie techniczne. W Polsce roboty Fanuc wykorzystują m.in. takie firmy, jak: Opel (koncern General Motors) w Gliwicach, Kirchoff w Gliwicach czy Sitech w Polkowicach.

  www.fanucrobotics.pl