FARO wprowadza traker do obiektów wielkogabarytowych

    Firma FARO Technologies, Inc., dostawca przenośnych rozwiązań do pomiarów i obróbki obrazu wprowadziła na rynek trójwymiarowysystem pomiarowy — traker FARO ION™

    Traker FARO ION to najbardziej zaawansowane i najnowocześniejsze tego rodzaju urządzenie w historii firmy FARO. Wśród trakerów laserowych dostępnych na rynku jest on najdokładniejszym urządzeniem w najczęściej spotykanych zastosowaniach pomiarowych. Charakteryzuje się również większym zakresem pomiarowym, mniejszą masą oraz najszybszym i najbardziej wyrafinowanym układem do pomiaru odlegołci bezwzględnej: aADM (Agile Absolute Distance Meter).

    Jeśli chodzi o szczegółowe parametry, dokładność objętościowa trakera ION jest o 27% większa w porównaniu z poprzednim modelem i wynosi 0,049 mm przy 10 metrach. Zakres średnicy pomiaru zwiększono o 36% do 110 metrów, a masę zmniejszono o 12% do 17,7 kg.

    Opatentowany element dostępny wyłącznie w trakerze ION to układ Agile ADM. „Agile ADM stanowi najnowszy etap rozwoju technologii pomiaru odległości bezwzględnej (ADM)” — mówi Ken Steffey, dyrektor FARO ds. zarządzania produktami, odpowiedzialny za trakery. „Traker ION to jedyny system ADM na rynku, który dzięki swojej szybkości umożliwia skanowanie z dużą gęstością bez korzystania z interferometru. Nasz system jest znacznie prostszy od technologii używanych w innych trakerach laserowych. Agile ADM powoduje, że nie trzeba wymiennie stosować systemów wykorzystujących pomiar odległości bezwzględnej oraz interferometru.”

    Trakery FARO zastępują tradycyjne przyrządy, takie jak taśmy miernicze, piony ciężarkowe i teodolity, a klienci wykorzystują je m.in. do wyrównywania, montażu maszyn, kontroli podzespołów, budowy i konfigurowania narzędzi oraz inżynierii odwrotnej.