FATEK Automation Corporation – Nowe serie B1 i B1z sterowników micro PLC

Firma FATEK Automation Corporation, producent sterowników przemysłowych, wprowadziła na rynek nowe serie B1 oraz B1z, powiększając swoją ofertę o sterowniki micro PLC.

Zestaw instrukcji i sposób programowania oparty jest na dobrze już znanej w Polsce serii FBs. W porównaniu do sterowników serii FBs, serie B1 i B1z mają częściowo ograniczoną listę instrukcji oraz mniejszą pojemność pamięci na program.

Nowe modele sterowników micro FATEKa są dostępne w 2 wersjach – nierozszerzalnej (seria B1z – „z” oznacza „zero rozszerzeń”) oraz rozszerzalnej (seria B1). W przypadku B1z, użytkownik może wybrać pomiędzy sterownikami zawierającymi od 10 do 24 punktów we/wy cyfrowych. Wyjścia cyfrowe mogą być przekaźnikami lub tranzystorami NPN lub PNP. Również do wyboru jest rodzaj zasilania sterowników: 230 VAC lub 24 VDC. Standardowym portem komunikacyjnym dla B1z jest port RS-232. Sterownika B1z nie można rozszerzyć o dodatkowe moduły cyfrowe, analogowe czy komunikacyjne.

Podobnie jak B1z, B1 występuje w wersjach od 10- do 24-punktowych, natomiast każdy B1 można rozszerzyć o kolejne we/wy, aż do 64 punktów we/wy cyfrowych. Dodatkowo możemy do niego podpiąć moduł analogowy lub/i komunikacyjny w różnych konfiguracjach. Sterowniki B1 można zamówić w wersjach z wbudowanymi portami RS232+RS485. Oprogramowanie do konfiguracji i programowania PLC firmy FATEK (sterowniki FBs, B1, B1z) oraz szkolenia w firmie Multiprojekt są całkowicie bezpłatne.

www.multiprojekt.pl