Fire Day, czyli zostań bohaterem w swojej firmie

Jak nie wpaść w panikę kiedy wybuchnie pożar? Jak reagować sprawnie, ale i bezpiecznie w sytuacji zagrożenia ogniem? Odpowiedzi na te pytania nie tylko w teorii, ale i w praktyce poznają uczestnicy czerwcowych targów ITM POLSKA 2019. W ramach Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle zostaną zorganizowane profesjonalne warsztaty.

„FIRE DAY- Zostań bohaterem w swojej firmie” to hasło przewodnie przeciwpożarowego szkolenia zorganizowanego przez firmę Safety Group J&J na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Eksperci użyją trenażera gaśniczego oraz nowoczesnego sprzętu. Dzięki zastosowaniu „żywego” ognia uczestnicy będą mogli szkolić się w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Jak zapewniają organizatorzy z Safety Group J&J, ćwiczenia w namiocie pomogą osiągnąć umiejętność sprawnej reakcji w sytuacjach niebezpiecznych, związanych z ograniczonym widzeniem w zadymieniu. Uczestnicy poznają również zasady prowadzenia ewakuacji oraz nauczą się posługiwać podręcznym sprzętem gaśniczym. Po szkoleniu każdy otrzyma certyfikat.

– Wiele osób nie wie, jak się zachować, gdy znajdzie się w sytuacji zagrożenia. Powszechny jest brak wiedzy, jak skutecznie i efektywnie użyć sprzętu gaśniczego, gdy powstanie pożar. Dlatego wprowadziliśmy do oferty praktyczne szkolenie tj. Fire Day. Szkolimy przede wszystkim profesjonalnie i praktycznie. Podczas szkoleń wykorzystujemy korytarz ewakuacyjny oraz symulator pożarów. Każdemu z uczestników umożliwiamy kontakt z żywym ogniem, a przejście przez zadymiony korytarz ewakuacyjny pozwala przekonać się, jak trudne jest poruszanie się w takich warunkach – mówi Jarosław Filipczak, właściciel Safety Group „J&J” s.c.

Niestety jak pokazują dane Państwowej Straży Pożarnej świadomość społeczna zagrożeń pożarowych jest bardzo niska. Po opublikowaniu badań zleconych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w październiku 2016 r. jako przyczynę pożarów 31% respondentów wymieniło w pierwszej kolejności zwarcie instalacji elektrycznej, 22% nieumyślne zaprószenie ognia, 13% pozostawienie włączonych urządzeń elektrycznych, a 10% elementy urządzeń grzewczych, takich jak piecyki lub kominy. Niestety aż 53% respondentów jest przeświadczonych o tym, że czad można rozpoznać po zapachu. Tylko co piąty badany wskazał, że można go wykryć za pomocą specjalnych czujników.

Te niepokojące dane to tylko dowód na to, że idea szkoleń przeciwpożarowych jest bardzo istotna.

– Proszę przeprowadzić krótki test i zapytać pracowników, gdzie w firmie znajduje się sprzęt gaśniczy czyli gaśnice, hydranty, koce.  Nasze doświadczenie pokazuje, że większość zapytanych osób będzie miało problem z udzieleniem poprawnej odpowiedzi – mówi o idei Fire Day Jan Chrzanowski właściciel Safety Group „J&J” s.c.

Każdy uczestnik kończący szkolenie  otrzymuje ceryfikat potwierdzający spełnienie obowiązku wynikającego z Kodeksu Pracy, tj. obowiązku informacyjnego pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa, higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej (Dz. U. 1974 nr 24 poz. 141 z póź. zm.). Udział w szkoleniu dla uczestników targów będzie bezpłatny.

Szkolenie „FIRE DAY- Zostań bohaterem w swojej firmie” jest częścią bogatego programu Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle odbywającego się w ramach największych targów przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej ITM Polska od 4 do 7 czerwca 2019 r na terenie Międzynarodowych targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzać ekspozycje targów: Modernlog, 3D Solutions i Subcontracting.

Ubiegłoroczna edycja ITM Polska 2018 była rekordowa – na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 zwiedzających z branży przemysłowej.


Więcej na: www.bhp-mtp.pl

>> Sprawdź szczegółowy program