Firma Eaton prezentuje nową serię wydajnych czujników do zastosowań specjalnych

  Firma Eaton wprowadza na rynek nową serię E75/E76 wydajnych czujników fotoelektrycznych z regulowanym obszarem tłumienia tła i znacząco rozszerzonym zakresem detekcji. Kluczowym elementem tego rozwiązania jest technologia IntelliView. Łączy ona dużą liczbę nowych technik wykrywania kontrastu, koloru i luminescencji dla szczególnie trudnych aplikacji, w których wymagana jest zwiększona precyzja przy większych odległościach i niesprzyjających warunkach otoczenia. Urządzenia dzięki małej liczbie błędów w wykrywaniu sprawdzają się w najtrudniejszych aplikacjach, zwiększając w ten sposób wydajność maszyn i całych instalacji.

  Wraz z serią E75/76 Eaton wprowadza czujniki fotoelektryczne z regulowanym obszarem tłumienia tła. Wykrywają one precyzyjnie obiekty do odległości 190 cm, jednocześnie tłumiąc np. wpływ krawędzi opakowania/pojemnika. Oprócz szerokiego zakresu zastosowań, czujniki wyróżniają się prostą instalacją. To pozwala użytkownikom przystosować je na obiekcie do wymagań wynikających z lokalnych warunków pracy.

  Firma Eaton opracowała również laserowe czujniki odległości ze zwiększoną głębokością detekcji, specjalnie dla serii E75/E76. Posiadają one na wyjściu sygnał w przedziale 0-10 V, który zmienia się w zakresie pracy urządzenia proporcjonalnie do odległości pomiędzy czołem czujnika a wykrywanym obiektem. Zintegrowany laser klasy II wykrywa obiekty w zakresie odległości między 0,3 m a 4 m. Oprócz wyjść analogowych, nowe czujniki są wyposażone w dwa wyjścia PNP, które można zaprogramować tak, aby przełączały się przy ustalanych odległościach.

  Czujniki fotoelektryczne firmy Eaton z serii E75/E76 są podzielone na detektory koloru, kontrastu i luminescencji. Czujniki koloru wykorzystują nowy algorytm „chromatyczność plus natężenie”. Zapewnia to zwiększoną czułość na zmiany odcieni koloru i poprawia rozróżnianie skali odcieni szarości. Tryb „chromatyczność plus natężenie” jest zalecany dla zadań detekcji różnych kolorów na tym samym typie materiału w zakresie wykrywania obiektów od 5 do 45 mm od czoła czujnika. Standardowo można zaprogramować trzy odcienie koloru. Ośmiopinowe mikrozłącze M12 zapewnia również transmisję sygnałów analogowych. Wersje ze złączem szeregowym (RS 485) zapewniają zdalną komunikację.

  Z drugiej strony czujniki kontrastu są idealne do wykrywania odcieni szarości (np. znaków pozycjonujących) lub obiektów różniących się kolorem, jak również do detekcji obiektów w zakresie odległości do 10 mm od  czoła czujnika.

  Dzięki komplementarnym wyjściom, czujniki mogą działać w trybie jasno/ciemno. Zintegrowane w standardzie czteropinowe mikrozłącze M12 ułatwia włączenie czujników do istniejących instalacji.

  Przedmioty z powierzchniami odbijającymi lub obiekty świecące są wykrywane przez czujniki luminescencyjne E75/E76 w zakresie odległości od 8 do 20 mm od czujnika. Przyjazna dla użytkownika procedura konfiguracji umożliwia łatwy odbiór i konserwację czujników kontrastu jak i luminescencyjnych. Użytkownicy mogą dostosować urządzenia do swoich aplikacji w zaledwie trzech krokach i w ten sposób oszczędzić czas w trakcie instalacji czy późniejszych modyfikacji systemu.

  Firma Eaton oferuje szeroki zakres dostępnych globalnie czujników o maksymalnej precyzji, przystosowanych do prawie każdej aplikacji. Poza mechanicznymi łącznikami krańcowymi, producent oferuje ponad 1000 różnych typów czujników indukcyjnych, optycznych i pojemnościowych. Produkty te są wykorzystywane przede wszystkim w budowie maszyn, technologiach pakowania,

  transporcie materiałów oraz w przemyśle spożywczym.

  Więcej informacji na stronie www.eaton.eu,. Aktualności dostępne są na kanale @Eaton _EMEA komunikatora Twitter oraz na stronie firmy Eaton EMEA w serwisie LinkedIn.

  Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

  Eaton to przedsiębiorstwo zarządzające zasilaniem, którego sprzedaż w 2013 r. wyniosła 22,0 mld USD. Eaton oferuje energooszczędne rozwiązania wspomagające efektywne zarządzanie wykorzystaniem energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej w sposób bardziej skuteczny, bezpieczny i zrównoważony. Eaton zatrudnia około 103 000 pracowników i oferuje swoje produkty w ponad 175 krajach. Aby uzyskać więcej informacji, patrz www.eaton.eu.