Tworzenie znaków bezpieczeństwa w miejscu pracy

Znaki bezpieczeństwa, oznakowanie rur, precyzyjne etykietowanie chemikaliów, inicjatywy LEAN i 5s – wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy. Nie tylko świadczą o tym, że pracodawca troszczy się o dobro pracowników, ale także zwiększają wydajność poprzez ograniczanie przerw w pracy spowodowanych wypadkami.

Wyobraźmy sobie, że możemy wdrażać, przeglądać i aktualizować te wydajne narzędzia na żądanie i w miejscu naszej pracy! Dzięki specjalistycznym drukarkom Brady można drukować na żądanie całość oznakowania bezpieczeństwa wtedy i tam, gdzie jest nam ono potrzebne.

Trwałe oznakowanie bezpieczeństwa

Wszystkie drukarki oznakowań bezpieczeństwa Brady drukują zgodne z normami znaki bezpieczeństwa na wyjątkowo wytrzymałych materiałach, które są dobrze przystosowane do swojego środowiska. Eksperci Brady mogą pomóc w wyborze najlepszych materiałów odpowiednich do specyficznych warunków produkcyjnych klientów, gwarantując długą żywotność każdego ze znaków. Można je drukować na materiałach odpornych na przedłużone działanie UV, ekstremalne temperatury, wilgoć, chemikalia i rozpuszczalniki lub ropę i smary –

wszystko w zależności od warunków produkcyjnych czy aplikacji, w których znaki bezpieczeństwa muszą funkcjonować. Można nawet wydrukować znaki odblaskowe lub luminescencyjne w celu stworzenia indywidualnego systemu oznakowania zapewniającego bezpieczną ewakuacji w ciemności.

Konsolidacja systemu oznakowania bezpieczeństwa

W wielu przypadkach poszczególne oddziały firmy mają różnych dostawców oznakowania bezpieczeństwa. Z tego powodu znaki mają odmienną treść, wielkość i wiek. Menedżerowie zarządzający instalacjami, troszczący się o wiele lokalizacji, mogą łatwo zacząć stosować drukarki Brady w każdym oddziale, ustanawiając w ten sposób obowiązujące w całej firmie szablony oznakowania bezpieczeństwa w celu konsolidacji systemu znaków bezpieczeństwa we wszystkich lokalizacjach. W ten sposób przejmujemy pełną kontrolę nad oznakowaniem dzięki technologii, która wspiera klientów w procesie tworzenia znaków zgodnych z regulacjami

rządowymi i przemysłowymi, takimi jak ISO 7010. Zastępowanie starzejących się i wyblakłych znaków oraz zapewnianie ich zgodności z normami staje się znacznie łatwiejsze.

Szybkie tworzenie indywidualnego oznakowania

Jeśli potrzebujemy własnych oznaczeń tekstowych na znakach bezpieczeństwa, zamawianie ich sztuka po sztuce może być kosztowne i istotnie opóźnić czas dostawy. Własna drukarka do znaków bezpieczeństwa znacznie przyspiesza ten proces, ponieważ do stworzenia indywidualnych znaków bezpieczeństwa wystarczy parę kliknięć. Drukarki Brady pozwalają dodawać komunikaty ostrzegawcze lub nawet logo firmy w celu zwiększenia efektu oddziaływania znaku bezpieczeństwa.

Aktualne znaki tymczasowe

Bieżące prace renowacyjne w lokalizacji produkcyjnej oraz stały dopływ wykonawców mogą wymagać tymczasowego systemu identyfikacji zagrożeń. Posiadanie drukarki znaków bezpieczeństwa na miejscu zapewnia elastyczność pozwalającą na poradzenie sobie z tego typu wymaganiami w zakresie tymczasowego oznakowania bezpieczeństwa, które pomaga zapobiegać wypadkom i obrażeniom.

Kształty, kolory i wielkości

Drukarki znaków bezpieczeństwa firmy Brady spełniają różne wymagania klientów. Niektóre drukują znaki monochromatyczne, tak jak model podstawowy MiniMark lub BBP™31 i BBP™33, które oferują również niezwykle szybką wymianę kaset z materiałami do etykietowania. Modele te drukują oznakowanie bezpieczeństwa o maksymalnej szerokości 100mm. Seria Globalmark™ Colour & Cut oferuje tę samą maksymalną szerokość etykiet, ale dodaje możliwość druku wielokolorowego i ploter umożliwiający przycinanie etykiet do dowolnego kształtu. Jeśli wymagamy elastyczności w produkcji dużych znaków bezpieczeństwa we własnym zakresie, model BBP™85 jest w stanie bezproblemowo drukować oznakowanie do szerokości 254mm we wszystkich kolorach. Choć model BMP71 drukuje jednokolorowe etykiety do 50 mm szerokości to jednocześnie stanowi mobilny system oferujący wielką elastyczność drukowania w dogodnym dla nas miejscu. Wszystkie drukarki mogą być używane z istniejącymi konfiguracjami komputerów, a firma Brady oferuje specjalistyczne programowanie do tworzenia etykiet, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał oferowanych urządzeń.

W zasięgu ręki

Posiadając drukarkę oznakowań bezpieczeństwa pod ręką oraz dobre źródło materiałów możemy szybko i efektywnie poradzić sobie z każdym zadaniem związanym z oznakowaniem bezpieczeństwa, ograniczając w ten sposób liczbę wypadków, które mogłyby zdarzyć się z powodu niewystarczającego oznakowania. Jednocześnie, drukarka umożliwia tworzenie indywidualnych komunikatów bezpieczeństwa dopasowanych do specyficznego kontekstu. Mając możliwość tworzenia we własnym zakresie trwałego, zgodnego z normami I profesjonalnego oznakowania bezpieczeństwa oszczędzamy także czas i pieniądze.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie BRADY SAFETY EXPERT lub pod adresem mailowym central_europe@bradycorp.com.