Firma Ericsson z kolejnym przełomowym osiągnięciem w obszarze produkcji w Polsce

Firma Ericsson wyprodukowała w fabryce w Tczewie milion produktów radiowych 5G z zaufanym partnerem, firmą Flex. Milionowe radio zostało dostarczone do jednego z europejskich klientów firmy Ericsson – wiodącej firmy skandynawsko-bałtyckiej zajmującej się komunikacją cyfrową. Moc technologii 5G wygeneruje impuls rozwojowy dla gospodarki i zapewni zrównoważoną przyszłość w regionie.

W zeszłym roku Ericsson informował o powstaniu milionowego urządzenia 5G „Made in Poland”, będącego sercem sieci 5G i głównym komponentem, wykorzystywanym do budowy infrastruktury komórkowej w wielu krajach Europy. Dzisiaj Ericsson ogłasza produkcję milionowego radia 5G -AIR 3278, moduł Massive MIMO z 32 nadajnikami i 32 odbiornikami wbudowanymi w radio 5G. Sprzęt ten jest kluczowym komponentem nowoczesnych sieci 5G wdrażanych w całej Europie.

Zużywa ono mniej energii i charakteryzuje się mniejszą i lżejszą konstrukcją w porównaniu do poprzednich generacji, a jednocześnie zapewnia większą szerokość pasma i lepszą wydajność. Firma Ericsson będzie dążyła do dalszego zmniejszania rozmiaru i zużycia energii przez swoje produkty radiowe 5G przy jednoczesnym opracowywaniu nowych technologii pozwalających na energooszczędną instalację.

Fabryka Flex w Tczewie jest jednym z głównych europejskich zakładów produkujących radia 5G dla firmy Ericsson. Zakład jest strategicznym elementem globalnego łańcucha dostaw Ericsson.

Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce powiedział:

„Produkcja milionowego radia 5G jest ogromnym osiągnięciem, które pokazuje istotny wkład firmy Ericsson i Polski w budowę sieci 5G w Europie. Jest to niezwykle ważne, biorąc pod uwagę fakt, iż takie radia 5G są 10 razy bardziej energooszczędne”.

Firma Ericsson ściśle współpracuje ze swoimi klientami w ramach europejskiej działalności. Sprzęt firmy Ericsson zapewnia klientom i ich abonentom najlepsze doświadczenia związane z korzystaniem z sieci 5G.

Ericsson posiada globalny i elastyczny łańcuch dostaw, a także ściśle współpracuje z klientami w ramach swojej działalności w Europie, Azji i obu Amerykach, dzięki czemu jest w stanie szybko reagować na potrzeby rynków i klientów. Firma posiada zakłady produkcyjne na całym świecie i jest obecna na większości kontynentów, a jej główna działalność produkcyjna jest prowadzona w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii, Estonii i Malezji (stan na trzeci kwartał 2022). Polska jest jednym z głównych punktów zaopatrzenia firmy Ericsson, umożliwiających zapewnienie sieci 5G w Europie i Brazylii w Ameryce Łacińskiej.