Firma Essity debiutuje na giełdzie z misją skupioną na higienie i zdrowiu

  Część firmy SCA zajmująca się przemysłem higienicznym debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sztokholmie, jako Essity 

  Essity, światowy lider działający w branży higienicznej i ochrony zdrowia, debiutuje na Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych prezentując swoim klientom i konsumentom wizję i strategię firmy.

  Debiut Essity nastąpił po podjęciu decyzji o podziale Grupy SCA na dwie niezależne spółki notowane na giełdzie: SCA – działającą w branży leśnej oraz Essity – wiodącą firmę zajmującą się zdrowiem i higieną. 

  Higiena i zdrowie są najważniejszymi aspektami wizji i strategii firmy Essity, podkreślając rozwój organizacji.

  Firma SCA była znana w Polsce głównie z artykułów higienicznych, tak popularnych marek jak : Tork, TENA, Libero, Libresse, natomiast firma Essity skupi swoją działalność na produktach zarówno higienicznych, jak i zdrowotnych.

  Wizja Essity ma opierać się na poprawie jakości życia poprzez wprowadzanie wiodących rozwiązań w zakresie zdrowia i higieny. Z kolei, misja firmy będzie polegać na zrównoważonym rozwoju, produkcji, sprzedaży artykułów i usług higienicznych oraz zdrowotnych. 

  „Kiedy jesienią ubiegłego roku została ogłoszona propozycja podziału firmy, przedstawiliśmy naszą nową wizję, według której higiena nie jest już postrzegana jako cel sam w sobie, lecz jako środek mający na celu  poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia” – wyjaśnia Michał Kuklewski, SCA Country Manager, reprezentujący koncern w Polsce. ” Podział SCA pozwoli na większą specjalizację oraz ukierunkowanie naszej oferty w zakresie higieny i zdrowia na nowe grupy produktów”.

  Proces dywersyfikacji został rozpoczęty po niedawnym przejęciu BSN Medical, wiodącej firmy medycznej. Firma Essity wraz z nowo nabytymi markami medycznymi BSN, takimi jak: JOBST i Leukoplast, ma większą możliwość spełniania potrzeb i oczekiwań rynku oraz szerzenia swojej misji. 

  Essity potwierdza także swoje zaangażowanie w poprawę jakości życia biorąc udział w inicjatywie Hygiene Matters (z ang. Higiena ma znaczenie). Częścią projektu jest niedawne zobowiązanie brytyjskiej marki Bodyform (znanej w Polsce, jako marka Libresse) do przekazania 200 000 opakowań produktów do higieny intymnej w ramach walki z ubóstwem. Inicjatywa Hygiene Matters ma na celu edukację i podjęcie globalnego dialogu na temat znaczenia higieny i jej związku ze zdrowiem i samopoczuciem, przełamywanie tematów tabu i podkreślanie znaczenia higieny w wymiarze ekonomicznym. 

  „Sprawy dotyczące higieny są kluczowe dla naszej wizji i staną się podstawą naszej komunikacji. Jako firma zajmująca się higieną i ochroną zdrowia odgrywamy ważną rolę w budowaniu społeczeństwa bardziej zrównoważonego i świadomego poprzez podnoszenie standardów na całym świecie – a to z pewnością jest naszym nadrzędnym celem”, kontynuuje Michał Kuklewski. 

  Na przestrzeni najbliższych dwóch lat klienci i konsumenci będą świadkami stopniowego wycofywania się firmy SCA z branży higienicznej i zastępowanie jej nową firmą Essity. 

  ###NEWS_VIDEO_1###

  Więcej informacji o wizji i strategii firmy Essity na stronie.