Firma RS Components rozszerza własną markę produktów do kontroli wycieków zwiększających bezpieczeństwo na stanowisku pracy

Firma RS Components, marka handlowa Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej oferty z wysokiej jakości serii produktów RS przeznaczonych do usuwania wycieków, zapewniających bezpieczeństwo w miejscu pracy, zgodność z lokalnymi przepisami oraz umożliwiających zapobieganie wypadkom i uszkodzeniom.

Przeznaczone w szczególności do zastosowań w garażach samochodowych, warsztatach oraz placówkach produkcyjnych np. w branży spożywczej, rozszerzona oferta firmy RS obejmuje zestawy do zbierania wycieków, pochłaniacze cieczy o dużej wydajności oraz urządzenia sterujące podzielone na trzy główne grupy: przeznaczone tylko do olejów, uniwersalne/konserwacyjne oraz do substancji chemicznych.

Pochłaniacze olejów spełniają wymagania osób pracujących w warsztatach oraz na zewnątrz, ponieważ pochłaniają tylko oleje i inne substancje na bazie węglowodorów, takie jak benzyna, olej napędowy, nafta, smary i oleje silnikowe, ale nie pochłaniają wody ani produktów wodnych. Najbardziej wszechstronny typ pochłaniacza — uniwersalny lub konserwacyjny — umożliwia zbieranie większości wycieków, w szczególności składających się z wielu różnych cieczy. Pochłania on wszystkie nieagresywne ciecze ogólnego stosowania, takie jak produkty wodne, płyny do cięcia lub płyny smarujące, ciecze chłodzące, rozpuszczalniki, oleje i smary, a także łagodne substancje chemiczne. Pochłaniacze substancji chemicznych umożliwiają usuwanie wszystkich cieczy, w tym łagodnych i agresywnych substancji chemicznych, takich jak kwasy, nafta i detergenty, rozpuszczalniki, oleje i paliwa  oraz smary i płyny smarujące.

Nowe zestawy do zbierania wycieków firmy RS zawierają różnej pojemności kieszenie i maty na pochłaniacz i są przeznaczone do szybkiego i skutecznego usuwania oleju, wody, oraz substancji chemicznych. Produkty dostępne są w różnych wielkościach i formatach — nawet 80 l —  przeznaczone do zbierania olejów, substancji chemicznych lub prac konserwacyjnych. Większe zestawy są dostępne wraz z niedrogimi wkładami uzupełniającymi, a wiele innych zestawów zawiera wyposażenie ochronne, worki do utylizacji, pojemniki oraz taśmę do znakowania.

W celu umożliwienia szybkiego usunięcia rozlanych płynów oferujemy różne typy wydajnych pochłaniaczy cieczy w różnych wariantach, w tym maty do zbierania wycieków o niewielkiej objętości, uniwersalne rolki ułatwiające odrywanie mat o większej powierzchni oraz poduszki, granulaty, proszki i kieszenie.

Seria wyposażenia do zbierania wycieków obejmuje maty do osuszania, tace na wycieki, podstawy do beczek wraz z paletami, podstawy robocze lub pojemniki, podstawy typu Intermediate Bulk Container (IBC) zawierające palety zapobiegające rozlaniu oraz specjalne worki i pojemniki do bezpiecznej utylizacji cieczy.

Oprócz rozszerzonej gamy zestawów do usuwania wycieków firma RS udostępniła również instrukcję usuwania wycieków, którą można pobrać tutaj.