Firma z Dębicy wykona prace montażowe dla Pilkington Automotive

  Firma Suret z Dębicy zamontuje maszyny i urządzenia w budowanej w Chmielowie fabryce Pilkington Automotive Poland, w której produkowane będą szyby samochodowe. Wartość kontraktu to blisko 6 mln zł.

  To pierwszy tego typu kontrakt w historii firmy z Dębicy; dotychczas spółka zajmowała się głównie relokacją maszyn i urządzeń. Nigdy nie realizowała usług polegających na instalacji i montażu urządzeń w fabryce budowanej od podstaw.

  W ramach kontraktu, Suret zainstaluje w fabryce potentata na rynku szyb samochodowych, specjalistyczne maszyny i urządzenia sprowadzane m.in. z Finlandii, Niemiec, Czech i Japonii. Umowa zakłada także doprowadzenie do zakładu mediów m.in. gazu, prądu czy gazów technicznych. Zakończenie prac zaplanowano na koniec września br.

  Dębicka spółka od lat współpracuje z Pilkington Automotive Poland, dotychczas wykonywała dla tej firmy usługi z zakresu transportu wewnętrznego. W maju br. została zaproszona do wzięcia udziału w przetargu na instalację maszyn i urządzeń w nowo budowanej fabryce. W przetargu oferta Suretu okazała się najlepsza.

  Fabryka Pilkington Automotive Polska powstanie na terenie tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie w Chmielowie. W zakładzie produkowanych będzie docelowo 7 mln szyb samochodowych rocznie. We wrześniu br. powinna ruszyć pierwsza linia produkcyjna. Dzięki tej inwestycji, wartej blisko 450 mln zł, pracę znajdzie ok. 500 osób.

  Firma Suret z Dębicy powstała w 1992 r. Zajmuje się kompleksową obsługą transportu wewnętrznego zakładów przemysłowych w całym kraju. Zatrudnia ponad 400 osób.