Zintegrowane rozwiązania na potrzeby przekazania napędu

Po dokonaniu przez Grupę WEG zakupu austriackiej fabryki, WEG poszerza swoje możliwości dostarczania kompletnych, zintegrowanych rozwiązań na potrzeby przekazania napędu, oferując przekładnie i silniki przekładniowe serii WATT.

„Modułowe przekładnie WATT doskonale łączą się z naszymi silnikami W22 o wysokiej sprawności, IE2 oraz IE3, co pozwala nam zapewnić przyszłościowe zestawy napędów, gwarantujące najwyższe poziomy energooszczędności, niezawodności i trwałości eksploatacyjnej” – powiedział Marek Lukaszczyk, Europejski Kierownik Marketingu WEG.

„Globalny rynek coraz częściej wymaga zoptymalizowanych rozwiązań, integrujących silniki elektryczne oraz przekładnie/silniki przekładniowe w systemach poprawiających efektywność operacyjną i energooszczędność” – powiedział Marek Lukaszczyk. „Obecnie potrafimy spełnić te oczekiwania, w elastyczny sposób zaspokajając wymagania klientów i przyspieszając światową ekspansję naszej firmy.”

Oferta przekładni i silników przekładniowych WATT jest kompleksowa i obejmuje przekładnie śrubowe, walcowe, zębate, stożkowe ślimakowe, stożkowe skośne, kątowo-walcowe i ślimakowe, z różnymi kołnierzami i wałkami. Te urządzenia spełniają wszystkie kryteria dla nowoczesnych systemów napędowych, zapewniając elastyczność opcji użytkownika, wyjątkowo duży moment obrotowy na wale do 20 000Nm, skuteczną i bezproblemową pracę, minimalny luz, maksymalne bezpieczeństwo użytkowania oraz różnorodne opcje montażu – m.in. łapa, kołnierz, elementy zespolone (Uniblock) lub przekładnie z wałem pełnym lub drążonym.

Dzięki modułowym systemom przekładni i silników WATT MAS można zapewnić – przy bardzo krótkim czasie realizacji – wysoce niezawodne i ekonomiczne rozwiązania, przystosowane do określonych potrzeb klientów. Ponadto, klienci mogą korzystać z elastyczności konstrukcji WATT Uniblock, która pozwala na montaż przy pomocy łapy i kołnierza dzięki specjalnej konstrukcji obudowy, przystosowanej do uniwersalnego wykorzystania.

Rozwój serii WATT, związany z nabyciem przez WEG nowej firmy, postępuje bardzo szybko i w trzecim kwartale 2012 roku planuje się ukończenie linii produkcyjnych nowego silnika przekładniowego MAS®. Produkcja tych elementów będzie prowadzona w fabryce WATT w A-2753 Markt Piesting, przy czym planowane jest zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładów, w celu sprostania przewidywanemu wzrostowi zapotrzebowania na silniki przekładniowe, które obecnie stanowią część oferty produktowej WEG.

www.weg-poland.pl