Firmy FARO i TeZet będą dostarczać innowacyjne rozwiązania do pomiaru rur

    Firma FARO – dostawca przenośnego sprzętu do pomiarów 3D i szwajcarska firma TeZet specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do pomiaru rur podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie nowej europejskiej technologii i marketingu. Zgodnie z umową specjalistyczne oprogramowanie TeZetCAD firmy TeZet służące do pomiaru rur zostanie zintegrowane z nowoczesnymi, przenośnymi urządzeniami pomiarowymi 3D – FARO ScanArm i FaroArm. Na podpisaniu umowy skorzystają nowoczesne firmy, takie jak np. producent części samochodowych Automotive Components Penzberg GmbH (ACP).

    Nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane nie tylko przez przemysł motoryzacyjny, ale też we wszystkich ważniejszych gałęziach przemysłu do pomiaru i korekcji kształtu rur o dowolnych rozmiarach i formach, łącznie z kształtkami rurowymi o dowolnym kształcie. Obecnie TeZet jest jedynym oprogramowaniem na świecie, które umożliwia pomiar i korekcję kształtu rur giętych o dowolnych kształtach.

    Innowacyjnym elementem jest możliwość pomiaru rur o dowolnych kształtach za pomocą skanera laserowego FARO, tak aby giętarki mogły formować rury na podstawie danych pobranych bezpośrednio z rysunków CAD. Dotychczas jedyną metodą pomiaru umożliwiającą sprawdzenie powtarzalności oraz kontrolę jakości rur giętych w dowolne kształty było tradycyjne skanowanie laserowe. Użytkownicy musieli zbierać punkty pomiarowe, a następnie dokonywać uciążliwej konwersji punktów pomiarowych na wielokąty lub powierzchnie NURB w celu wygenerowania obrazu rury na ekranie  – jednak nie mając żadnych danych o samej rurze. Firma TeZet oferuje moduł oprogramowania do skanera FARO ScanArms, który umożliwia automatyczne obliczenie parametrów rur podczas skanowania. Dzięki temu użytkownik nie musi stosować skomplikowanej i długotrwałej metody konwertowania milionów punktów w celu obliczenia parametrów rur i kształtów wygięć do kontroli wzorcowego produktu i przebiegu procesu produkcji.

    www.faro.com