FLIR – Następna generacja kamer termowizyjnych

  FLIR Systems wprowadza na rynek nową generację przenośnyuch kamer termowizyjnych.

  Główne cechy nowej serii przenośnych kamer Therma- CAM T/B to: detektor o wielkości 320×240 pikseli i czułości 70 mK, dotykowy ekran o przekątnej 3,5”, zintegrowana kamera dzienna, pełna gama funkcji pomiarowych. Cena sprzętu waha się pomiędzy 16 a 25 tys. euro, zależnie od modelu i wyposażenia.

  Nowa seria oferowana jest w dwóch wersjach: „T” – przeznaczonej do utrzymania ruchu, elektroenergetyki oraz „B” – dla budownictwa. Obrazy wyświetlane są na najnowszej generacji dotykowym ekranie, który pozwala także na szkicowanie planów sytuacyjnych oraz tworzenie notatek.

  Inną nową funkcją jest Thermal Fusion, która pozwala nanieść obrazy z kamery termowizyjnej na obrazy dzienne, ułatwiając identyfikację problemu. Funkcja ta może być użyta na zapamiętanych obrazach lub w czasie rzeczywistym podczas inspekcji. Jest również niezależna od użytej optyki obu kamer.

  Odporna na pył i wodę obudowa (zabezpieczenie IP54) wykonana jest z lekkich materiałów, dzięki czemu kamera waży zaledwie 880 g. Sprzęt zasilany jest baterią, która pozwala na ciągłą 4-godzinną pracę. Ładowanie baterii odbywa się w ładowarce, kamerze lub samochodzie, zapewniając operatorowi pełen komfort pracy.

  Nowa rodzina kamer wspomagana jest najnowszym oprogramowaniem ThermaCAM Reporter 8,2, którego rozwój prowadzony był przy współpracy z Microsoft.

  Kamery serii T i B występują w dwóch wersjach: podstawowej T360, B360 oraz zaawansowanej T400 i B400. W cenę sprzętu wliczone są: zasilacz sieciowy, osłona przeciwsłoneczna, oprogramowanie, karta pamięci, kamera, bateria, polska instrukcja obsługi, ładowarka, niezbędne okablowanie i waliza transportowa.

  www.flir.com.pl

  www.t400.pl