Fluke powiększa serię przyrządów Fluke Connect® wprowadzając na rynek 2 nowe mierniki cęgowe: A3003FC i A3004FC

Fluke Corporation wprowadza na rynek 2 nowe moduły Fluke Connect: mierniki cęgowe do pomiaru prądu stałego A3003FC i A3004FC. Fluke Connect umożliwia m.in. odczyt wyników na urządzeniu mobilnym – smartfonie lub tablecie oraz udostępnianie pomiarów wszystkim członkom zespołu.

Miernik cęgowy Fluke A3003FC jest przeznaczony do mierzenia prądu stałego o dużym natężeniu. Został wyposażony w duże cęgi (64 mm) umożliwiające chwytanie większych przewodów, które na ogół występują np. w kopalnictwie, instalacjach użytku publicznego, infrastrukturze morskiej oraz kolejowej jak również w innych gałęziach przemysłu ciężkiego.

Unikalna konstrukcja cęgów modelu A3003FC zapewnia większą elastyczność przy pomiarach prądu stałego.

Zakres natężenia, który można sprawdzić miernikiem wynosi od 10 A do 2000 A.

Przyrząd umożliwia rejestrację danych i zapis do 65 tys. wyników.

Miernik cęgowy Fluke A3004FC, również przeznaczony do mierzenia prądu stałego, umożliwia z kolei pomiar sygnałów w zakresie od 4 do 20 mA bez przerywania obwodu. Wyposażony jest w odłączane cęgi z przewodem przedłużającym, ułatwiające wykonywanie pomiarów w ciasnych miejscach.

Fluke A3004FC pozwala na rejestrację danych i zapis do  65 tys. wyników.

Oba nowe mierniki cęgowe należą do rodziny bezprzewodowych przyrządów Fluke Connect, które pozwalają automatycznie rejestrować dane w chmurze Fluke Cloud, a także udostępniać je dzięki funkcji rozmowy wideo ShareLive.

Bezprzewodowe przyrządy diagnostyczne Fluke Connect sprawdzają się idealnie w przypadku utrudnionego dostępu do lokalizacji pomiaru, jak również nie narażają ciała użytkownika, gdy pracuje on w pobliżu elementów pod napięciem lub w innych niebezpiecznych warunkach, pozwalając na odczytanie wyników na smartfonie, bezprzewodowym multimetrze lub komputerze z bezpiecznej odległości.

Więcej informacji o najnowszych produktach Fluke można znaleźć na www.fluke.pl