Bądź EFEktywny w przemyśle!

  Fot. Targi w Krakowie

  Jak pokazują twarde dane – aż 90% energii służącej do wyprodukowania sprężonego powietrza zamienia się w ciepło, a co za tym idzie, jest stratą.  To tylko jeden z powodów, dla którego poprawa efektywności energetycznej jest priorytetem dla przemysłu na całym świecie i obecnie jednym z najważniejszych wyzwań dla polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej. Zgodnie z nowelizacją ustawy o efektywności energetycznej każde przedsiębiorstwo nie należące do sektora MŚP musi do dnia 5.12.2015 r. przeprowadzić pierwszy audyt efektywności energetycznej. I właśnie najnowszym trendom i sposobom na energooszczędność poświęcone są Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE – organizowane jesienią (25-26 listopada 2015 r.) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

  Źródło energii nr 1!

  Według ekspertów efektywność energetyczna staje się powoli najtańszym, najlepszym i najczystszym źródłem energii na świecie. Dlatego świadome użytkowanie energii to obecnie kluczowy problem każdego zakładu przemysłowego. Wychodząc naprzeciw ogromnym oczekiwaniom tego sektora Targi w Krakowie proponują udział w Targach EFE, które są doskonałą okazją, by poznać innowacyjne rozwiązania, nawiązać kontakty biznesowe, promować produkty i usługi, a także wymieniać wiedzę i doświadczenia podczas spotkań ze specjalistami.

  W trakcie seminariów i dyskusji będzie można dowiedzieć się jak najefektywniej wykorzystywać ciepło i energię elektryczną i tym samym produkować wydajniej, bez szkody dla budżetu firmy i środowiska naturalnego. Uczestnicy Targów poznają receptę na zwiększenie konkurencyjności produktów i usług.  Doskonałym uzupełnieniem oferty będą – odbywające się w tym samym czasie co Targi EFE – jedyne w Polsce i tej części Europy 2. Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, 2. Konferencja Naukowo–Techniczna HEAT not LOST oraz bogaty program towarzyszący.

  EFE (niemal) dla każdego

  Szeroki zakres tematyczny Targów EFE sprawia, że ich oferta zainteresuje przedstawicieli niemal każdej gałęzi przemysłu. Wydarzenie poświęcone jest bowiem m.in. takim zagadnieniom jak: wysokosprawna produkcja energii cieplnej i elektrycznej w skojarzeniu, produkcja i możliwości wykorzystania paliw alternatywnych, systemy monitorowania i rozliczania dystrybucji energii, audyt energetyczny i efektywności energetycznej w zakładach przemysłowych, systemy zarządzania zużyciem energii w przedsiębiorstwie, energooszczędne procesy produkcji urządzeń i maszyn, energochłonność urządzeń elektrycznych oraz instalacji technologicznych, eliminacja strat energii oraz metody wysokosprawnego odzysku energii, termowizja oraz przyrządy do pomiaru strat energii, optymalizacja warunków zakupu energii i doradztwo w zakresie gospodarki energetycznej, wysokoefektywne układy i środki smarne, alternatywne i odnawialne źródła energii oraz finansowanie inwestycji proekologicznych.

  Targi dedykowane są osobom zajmującym stanowiska: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm produkcyjnych, dyrektorów i kierowników produkcji, kierowników działów automatyki i energetyki, specjalistów ds. energetycznych, specjalistów ds. diagnostyki urządzeń, managerów i specjalistów ds. utrzymania ruchu, inżynierów elektryków i energetyków, specjalistów ds. instalacji sprężonego powietrza, specjalistów ds. systemów HVAC oraz osobom odpowiedzialnym za zakupy energii oraz projektantom i przedstawicielom biur projektowych.

  Więcej informacji na www.efe.krakow.pl.