Fuchs i Statoil działają razem

  28 kwietnia 2016 sfinalizowano proces integracji: firma Statoil  Fuel & Retail Lubricants Poland Sp. z o.o. została wcielona w struktury Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. rozpoczynając działalność w niebiesko-czerwonych barwach.

  Pod marką Fuchsa powstała większa, silniejsza organizacja – trzecia pod względem wolumenu sprzedaży na polskim rynku olejowym. 150-osobowy zespół Fuchsa powiększył się o blisko 300 osób.

  Połączenie tych dwóch firm to połączenie dwóch zespołów ludzi, a więc doświadczenia i know-how. Doświadczenie specjalistów Fuchsa i Statoila ma wpłynąć na wybór optymalnych rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Jako Fuchs, firma w dalszym ciągu chce dawać gwarancję najlepszych rozwiązań i pozostawać wierną swoim priorytetom. Najważniejsze są jakość produktów opartych na najnowszych technologiach i bliska współpraca z Partnerami firmy. 

  Środki smarne pod marką Statoil będą stopniowo wycofywane z rynku i zastępowane produktami Fuchs. W dalszym ciągu funkcjonować będzie biuro w Krakowie (dotychczasowa siedziba Statoil), z którego obsługiwana będzie część klientów. Z kolei cała dystrybucja środków smarnych będzie realizowana z magazynu Fuchs w Gliwicach.

  www.fuchs-oil.pl

  Autor: Fuchs Oil Corporation