Innowacyjne technologie Schneider Electric na targach Hannover Messe 2016

Schneider Electric zaprezentował podczas największych targów Innowacji Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2016 najnowsze technologie przemysłowe, które zmienią podejście do dystrybucji energii oraz automatyki. 

Na globalnym rynku zachodzą zmiany, które są wynikiem postępujących megatrendów. Spowodują one, że w roku 2050 miasta będą zamieszkane przez dodatkowe 2,5 miliarda ludzi, którzy będą używać dodatkowych 50 bilionów urządzeń podłączonych do sieci. W związku z tym zużycie energii w całej gospodarce w ciągu 25 lat wzrośnie o 80%, a w samym przemyśle o 50% w ciągu najbliższych 35 lat.

To wszystko sprawia, że Schneider Electric wprowadza innowację na każdym poziomie swojej działalności. Jest dostawcą i partnerem technologicznym, który pomagaj zapewnić lepszy dostęp do energii, lepsze połączenie urządzeń i systemów, sprawniejszą dystrybucję energii oraz efektywność energetyczną.

Efektywność energetyczna

Mamy wyjątkową możliwość skorzystania z zaawansowanej technologii

i połączenia obszarów IT i OT. Inteligentne rozwiązania, które tworzymy w wyniku połączenia tych dziedzin wiedzy, pozwalają automatycznie mierzyć, monitorować oraz kontrolować zapotrzebowanie i konsumpcję energii. Kiedy połączymy automatykę i energetykę z oprogramowaniem i analityką, otrzymamy wysoki poziom inteligencji operacyjnej, pozwalającej podejmować lepsze decyzje biznesowe, właściwie natychmiast. To połączenie pozwala na uzyskanie lepszej efektywności w sektorach, które dziś pochłaniają 70% produkcji energii.

Innowacje w dystrybucji energii

Schneider Electric w trakcie tegorocznych targów zaprezentował szereg nowych rozwiązań, które są odzwierciedleniem działań firmy w zakresie innowacji. Podczas konferencji prasowej zaprezentowana została nowa generacja włączników niskiego napięcia o dużej mocy Masterpact MTZ, które łączą legendarną wydajność i niezawodność firmy z nowymi cyfrowymi możliwościami. Swoją premierę w Hanowerze miało również udoskonalone rozwiązanie Easergy P5, które wyznacza nowe standardy w zakresie ochrony oraz kontroli i jest podstawą nowego podejścia firmy do dystrybucji energii. Zaprezentowano również rozwiązania dla mikrocentrów danych, a także aplikacje Edge Computing i te do zastosowań przemysłowych, w tym rodzinę aplikacji SmartBunker i SmartShelter.

Autor: Schneider Electric