Ganter – Pokrętła przestawne VCTS

Firma Ganter wprowadziła na rynek nowy rodzaj pokręteł przestawnych. Jest to rozwinięcie dotychczasowej grupy pokręteł zaciskowych. Nowe rozwiązanie polega na zastosowaniu w pokrętle systemu podobnego do tego, używanego w dźwigniach nastawnych. Pokrętło VCTS zbudowane jest z ergonomicznie zaprojektowanego pokrętła z wysokoudarowego technopolimeru z wtopioną karbowaną wtopką oraz metalowego elementu zaciskowego wyposażonego w wielokarb oraz sprężynę. W celu dokręcenia lub odkręcenia, pokrętło należy nacisnąć do momentu aż nastąpi zasprzęglenie mechanizmu. Puszczenia główki pokrętła powoduje automatyczne wysprzęglenie mechanizmu. W stanie spoczynku główka pokrętła obraca się swobodnie.

Funkcja taka jest szczególnie przydatne w sytuacjach gdzie wymagany jest swobodny obrót pokrętła w celu uniknięcia przypadkowego odmocowania.

Pokrętło VCTS dostępne jest w wersji z mechanizmem ze stali czernionej lub wykonanym w całości ze stali nierdzewnej, do stosowania w środowisku lub klimacie wymagającym używania materiałów odpornych na korozję.

Dodatkowo, produkt ten oferowany jest w wersji z mechanizmem z otworem gwintowanym lub trzpieniem gwintowanym.

Praca z pokrętłem jest wygodna, ponieważ jego konstrukcję opracowano zgodnie z wymogami ergonomii: pięć występów, brak ostrych krawędzi, odpowiednio dobrane proporcje zapewniają naturalny, bezpieczny i wygodny chwyt.

Na życzenie i dla odpowiednich ilości zamówienia zaślepka centralna może być dostarczona w innych kolorach, z naniesionymi symbolami graficznymi, znakami lub napisami.