Ganter – Polerowane stopy wahliwe

Firma Ganter wprowadziła do swojej oferty nowy rodzaj stóp wahliwych wykonanych z polerowanej stali nierdzewnej. Nowe produkty są dostępne w ramach serii o oznaczeniach GN 341 oraz GN 341.1 i mogą być stosowane m.in. w urządzeniach wykorzystywanych w przetwórstwie spożywczym i farmacji.

 

Zakres wymiarowy stopek pozostaje niezmienny tj. średnica podstawy 60 ÷ 100 mm, wielkość gwintu M16 ÷ M24. Próby wytrzymałościowe przeprowadzone w laboratorium firmy Ganter określiły bezpieczną obciążalność statyczną prezentowanych elementów w zakresie 21 ÷ 27 kN (zależnie od wymiaru). Podkładki antypoślizgowe wulkanizowane z podstawą wykonane są z czarnej gumy NBR (PERBUNAN) o twardości według Shore’a A od 85 do 90.

Zasadniczą różnicą pomiędzy nierdzewnymi stopkami GN 341 i GN 341.1 jest kształt, który w przypadku tej drugiej stopy, eliminuje możliwość osadzania się zanieczyszczeń.

Do zastosowań, w których wymagane jest zachowanie najwyższego stopnia higieny (przetwórstwo spożywcze, farmacja) zaleca się użycie stopy GN 341.1. Posiada ona trzpień nagwintowany jedynie w części, którą całkowicie zakrywa specjalna nakrętka kontrująca. Zapobiega to osadzania się zanieczyszczeń na gwincie, a w połączeniu z odpowiednio ukształtowanym przegubem stopy oraz wulkanizowaną do podstawy gumą antypoślizgową, ułatwia odprowadzanie wody w przypadku mycia ciśnieniowego.

W przypadku, kiedy musimy zastosować stopę nierdzewną, głównie ze względu na korozyjne środowisko pracy, możemy ograniczyć się do wersji GN 341.

www.elesa-ganter.pl