Cała naprzód – z rewolucyjnym smarem do wrzecion

Castrol Industrial, specjalista w dziedzinie środków smarowych stworzył unikalny smar do wrzecion wysokoobrotowych mogący sprostać niekorzystnym warunkom spotykanym w przemyśle takim jak wymywanie przez wodę, narażenie na przegrzanie czy korozję.  

Dla producentów zwiększanie wydajności oraz osiągów maszyn ma decydujące znaczenie ale wraz z zaawansowaną technologią i coraz wyższymi prędkościami obrotowymi wrzecion wzrasta zapotrzebowanie na nowe smary zmniejszające ryzyko powstawania kosztownych usterek łożysk oraz mających wpływ na niezawodność działania urządzeń.

Castrol Longtime HS 1.5 jest jednym z pierwszych smarów tego rodzaju z zagęszczaczem wykonanym wg najnowszej technologii, zawierającym polimery, zamiast mydeł tradycyjnego typu posiadających małą stabilność w obecności emulsji oraz mniejszą odporność w obecności wody.  

Aplikacja przy wysokich obrotach wymaga specjalistycznych smarów składających się z oleju bazowego i zagęszczacza gwarantującym stały kontakt środka smarowego z łożyskiem w czasie eksploatacji.  

Castrol Longtime HS 1.5 jest smarem odpornym na wymywanie przez wodę oraz związki chemiczne oferującym wyższy poziom niezawodności, niższe koszty dzięki wydłużonym okresom między kolejnymi dosmarowaniami oraz obniżeniem ryzyka uszkodzenia łożyska.

Dodatkowe korzyści wynikające ze stosowania smaru Castrol Longtime HS 1.5 to:

  • Wydłużona ochrona we wszystkich warunkach w porównaniu do smarów konwencjonalnych.
  • Kompatybilność a innymi smarami
  • Większa wydajność oraz mniej przestojów maszyn dzięki wydłużonym okresom między kolejnymi dosmarowaniami.
  • Niższe koszty serwisu
  • Mniejsze zużycie smaru oraz mniej odpadów – optymalizacja poziomu zużycia
  • Zmniejsza ryzyko kontaktu powierzchni metal/metal

Stuart Newland, Kierownik ds. Rozwoju wysokowydajnych środków smarowych  Castrol Industrial zaznacza: Opracowaliśmy smar Castrol Longtime HS 1.5 w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony naszych klientów na zaawansowany technologicznie środek smarowy pozwalający zwiększyć wydajność oraz obniżyć koszty.

Nowy smar do wrzecion Castrol Longtime HS 1.5 jest jedynym w swoim rodzaju i mamy nadzieję, że w nadchodzących latach będzie wspomagał producentów wrzecion dla przemysłu obrabiarkowego w ich dążeniu do niezawodności oraz wyższej wydajności.