Globema mocnym akcentem podsumowuje 15 lat działalności

  Relacja z Konferencji „Innowacyjne Rozwiazania Geoprzestrzenne”

  XV konferencja firmy Globema umożliwiła przyjrzenie się najnowszym rozwiązaniom IT dla telekomunikacji, branż sieciowych oraz przedsiębiorstw i organizacji, które działają na rozproszonym terenie (w tym np. banki, ubezpieczyciele czy samorządy). Impreza zgromadziła łącznie blisko 250 uczestników z ponad 100 firm. W jej trakcie odbyło się ponad 40 prezentacji, warsztatów i paneli dyskusyjnych, a na wystawie towarzyszącej konferencji zaprezentowano ok. 60  rozwiązań software i hardware.

   

  Jubileuszowa konferencja Globemy odbyła się w dniach 5-7 czerwca w Łodzi. Poza zwyczajową częścią poświęconą implementacji rozwiązań opartych na oprogramowaniu GE Digital Energy i Globemy, wydarzenie obejmowało również całodniowe seminarium „Google Earth & Maps dla biznesu” oraz warsztaty w ramach FME World Tour 2013 – serii spotkań organizowanych na całym świecie przez kanadyjską firmę Safe Software i lokalnych dystrybutorów. Uczestnicy konferencji mieli także okazję wziąć udział w grze strategicznej stworzonej w oparciu o system 4RES dla operatorów OZE, oraz udać się na wizytę referencyjną zorganizowaną przez firmę Dalkia Łódź.

   

  Sesje tematyczne obfitowały w case studies i konkretne przykłady wykorzystania rozwiązań oferowanych przez Globemę i jej Partnerów. Sanjay Patel, Dyrektor generalny Google GEO w regionie EMEA przedstawił strategię G4B, czyli ofertę Google dla biznesu oraz rozwiązania „w chmurze”. Krzysztof Jabłoński, Dyrektor Pionu Techniki w EmiTelu opowiedział o wdrożeniu w swojej firmie systemu FFA do zarządzania służbami mobilnymi. Z kolei Jarosław Tworóg, Wiceprezes KIGEiT oraz Marek Maniecki, wiceprezes Globemy przekonywali, że nie należy bać się rozwiązań Smart Grid – tym bardziej, że ich rozwój jest nieunikniony, a Polska może tylko skorzystać jako chociażby producent urządzeń będących elementami inteligentnych sieci elektroenergetycznych i oprogramowania.

  Na zakończenie drugiego dnia konferencji, wystąpił Marek Gondzio – Prezes Globemy, który podsumował 15-lecie firmy, ze szczególnym naciskiem na ostatnie 5 lat działalności. Wśród sukcesów wymienił uzyskany niedawno status Centrum Badawczo – Rozwojowego, liczne innowacyjne projekty współfinansowane przez Unię Europejską oraz znaczny wzrost obecności Globemy na rynkach zagranicznych przy zachowaniu wieloletniej i owocnej współpracy z klientami w kraju.

  Globema po 15 latach istnienia staje się coraz mocniejszym graczem na polskim i międzynarodowym rynku nowoczesnych technologii, o czym świadczą m.in. liczne partnerstwa strategiczne, w tym z Google czy General Electric. Te międzynarodowe korporacje były oficjalnymi partnerami konferencji i wysłały na nią swoich wysokich rangą przedstawicieli. Od razu dało się zauważyć, że Polska jest dla nich atrakcyjną lokalizacją, a w naszym kraju to właśnie Globema stała się ich głównym motorem biznesowym.

  Goście konferencji miło zapamiętają również wieczorną Galą Jubileuszową, która odbyła się we wspaniałych wnętrzach Pałacu Poznańskich, obok słynnej łódzkiej Manufaktury. Pałac ten, zwany też Łódzkim Luwrem (przez podobieństwo architektoniczne) to miejsce, w którym Andrzej Wajda kręcił zdjęcia do nominowanej do Oscara „Ziemi obiecanej”. Uczestnicy Gali mieli okazję zwiedzić fabrykanckie pokoje, wysłuchać koncertu muzyki filmowej w reprezentacyjnej sali balowej oraz skosztować łódzkich specjałów w pełnej blichtru sali jadalnej.

   

  W trakcie Gali Zarząd Globemy uroczyście podziękował wybranym klientom i partnerom za wieloletnią współpracę, przyznając pamiątkowe wyróżnienia. Globema również otrzymała jubileuszowe nagrody – od Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz od Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.