Grzejniki przemysłowe RRH

Żebrowane, elektryczne  grzejniki RRH do stosowania w obiektach przemysłowych, w zakładach przemysłu spożywczego, browarach, zakładach chemicznych, oczyszczalniach ścieków i sortowniach odpadów.

Wysoki stopień ochrony IP66 umożliwia stosowanie ich w pomieszczeniach wilgotnych np. do ogrzewania magazynów, szybów windowych, hydroforni oraz  przepompowni ścieków, w myjniach samochodowych, hangarach. 

Dla środowiska silnie korozyjnego i agresywnego idealnym rozwiązaniem będą wykonane ze stali kwasoodpornej grzejniki RRH V4A.

Grzejniki dostępne są zarówno w wersji nisko i wysokotemperaturowej.  Wersje grzejników wysokotemperaturowych RRH mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub  ze stali kwasoodpornej.

W zależności od sposobu wykonania, grzejniki mogą posiadać termostat albo 3-stopniowy przełącznik mocy. Dostępne są również wersje bez termostatu.

Krawędzie użebrowane w grzejnikach niskotemperaturowych RRH NO osiągają temperaturę około 90oC, natomiast krawędzie w modelach wysokotemperaturowych (RRH, RRH TR , RRH ST) nagrzewają się do temperatury 200oC.

Ze względu na wysoką temperaturę użebrowania grzejniki wysokotemperaturowe zalecane są do instalacji w pomieszczeniach, gdzie rzadko przebywa niewielka ilość personelu, po przeszkoleniu. Jeśli z pomieszczenia, w którym znajduje się system grzejny, korzysta większa ilość osób, grzejnik powinien być zamontowany poza zasięgiem rąk albo powinny być zastosowane grzejniki niskotemperaturowe RRH NO.

Do produkcji grzejników wykorzystuje się stal nierdzewną albo kwasoodporną, która pozwala na pracę w otoczeniu korozyjnym albo agresywnym. W zależności od wersji mogą posiadać zabudowany termostat o zakresie nastaw +5 do +30oC lub 3 stopniowy przełącznik mocy grzejnika.

Tom-El Grzejniki przemysłowe

www.tom-el.com.pl

www.grzejniki-przemyslowe.com.pl