GT-530 – inteligentny kontroler z sygnalizacją alarmów poprzez SMS

Bogata gama produktów ICP DAS do komunikacji M2M w ofercie JM elektronik poszerzyła się o łatwy w użyciu i niewymagający umiejętności programowania przemysłowy kontroler GT-530 z sygnalizacją stanów alarmowych poprzez SMS.

Urządzenie wyposażone jest w 10 wejść cyfrowych (w tym 6 licznikowych) z możliwością monitorowania i raportowania poprzez SMS, 2 wyjścia cyfrowe, które mogą być aktywowane poprzez trigger lub SMS, a umożliwiają zdalną kontrolę i uruchamianie oświetlenia, ogrzewaczy, pomp, czujników itd., oraz dwa porty RS232 służące do konfiguracji wszelkich ustawień i alarmów z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania oraz komunikacji z kontrolerami PAC, sterownikami PLC czy innymi urządzeniami sterującymi.

Kontroler GT-530 wyposażony jest w trójzakresowy moduł GSM/GPRS 900/1800/1900 MHz, 32-bitowy procesor ARM7 72 MHz, 32 KB pamięci SRAM, 512 KB pamięci Flash, układy RTC oraz Watchdog. Urządzenie przystosowane jest do zasilania napięciem z zakresu +10 VDC ~ +30 VDC podłączanym do zacisków śrubowych oraz z baterii Li-ion 600 mAh, umożliwiającej podtrzymanie zasilania GT-530 do 36 godzin bez ponownego ładowania. Nie bez znaczenia jest także fabryczne przystosowanie urządzenia do pracy w szerokim zakresie temperatur -25°C ~ +55°C oraz do montażu na szynie DIN.

GT-530 idealnie nadaje się do aplikacji związanych ze zdalną kontrolą procesów przemysłowych, z nadzorem nad automatami do gier czy maszynami wendingowymi lub w automatyce budynkowej i zastosowaniach dotyczących bezpieczeństwa w obiektach użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych.

www.jm.pl