Hörmann na targach BAU 2017

  Nowe urządzenia techniki przeładunku, udoskonalone technicznie i wizualnie bramy przemysłowe, a także nowe napędy i wiele innych zmodernizowanych rozwiązań dla przemysłu i logistyki – zaprezentowała firma Hörmann na targach BAU 2017, które w styczniu odbyły się w Monachium. Na stoisku o powierzchni ponad 1400 m² pokazano też przeciwpożarowe bramy i drzwi. 

  Nowe napędy, nowe piloty

  Przeciwpożarowa brama przesuwna pokazana została na targach BAU 2017 w wersji z nowym napędem ITO 400, który umożliwia płynne otwieranie nawet bardzo dużych bram.

  Przeciwpożarowa brama przesuwna pokazana została w wersji z nowym napędem ITO 400. Napęd ten umożliwia otwieranie i zamykanie bram o wysokości nawet do 9 metrów i wadze do 2,5 tony. Na stoisku przekonać się można było jak lekko otwierają i zamykają się tak olbrzymie bramy wyposażone w nowy napęd. Duża przesuwna brama przeciwpożarowa zaprezentowana została też w wersji ze stali nierdzewnej. 

  Hörmann pokazał również nową wersję niedrogiego napędu do bram segmentowych –

  WA 300 S4. To napęd o szerszym niż dotąd zastosowaniu, przewidziany do różnego rodzaju prowadzeń oraz maksymalnej szerokości i wysokości 6 oraz 4,5 metra. Nie wymaga on fotokomórek ani kraty świetlnej, gdyż czujnik siły wbudowany jest na wale.

  Na stoisku niemieckiego producenta zobaczyć też można było przemysłową bramę segmentową bez sprężyn – z napędem osiowym. To rozwiązanie zaprojektowane zostało z myślą o myjniach samochodowych, zakładach chemicznych i tych wszystkich miejscach, w których istnieje ryzyko korozji sprężyn.

  Firma pokazała też nowe piloty, w tym specjalne piloty dla centrów logistycznych

  i przemysłowych, umożliwiające dyspozytorom jednoczesne otwieranie i zamykanie nawet 15 bram.

  Bramy rolowane i szybkorolowane

  Wśród nowości na monachijskiej ekspozycji Hörmanna uwagę zwracało kilka typów bram szybkorolowanych. Inwestorów szczególnie interesowały bramy z aluminiową obudową oraz bramy z dwoma pasami przezroczystego przeszklenia, które można zamontować w bramach o wysokości minimum 3 metrów. Producent zaprezentował też ciekawostkę: bramę, w której pasy z tworzywa sztucznego zostały zadrukowane. To nowa propozycja dla firm, które na płaszczu takiej bramy chciałyby umieścić reklamę.

  Wśród targowych propozycji zobaczyć też można było zmodernizowane bramy i kraty rolowane. 

  Segmentowe bramy przemysłowe

  Segmentowa brama Vitraplan prezentowała się w nowej, jeszcze bardziej eleganckiej wersji.

  Segmentowe bramy przemysłowe pokazane zostały wraz z drzwiami bocznymi, które odtąd producent oferować będzie z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2. Zobaczyć też można było bramy z wbudowanymi drzwiami z prawdziwego szkła.

  Duże zainteresowanie budziła bardzo elegancka, przeszklona na całej powierzchni, zbudowana z aluminiowych profili, brama Vitraplan, którą zaprezentowano w udoskonalonej wersji – z zakończeniami segmentów w kolorze bramy, a także brama segmentowa z podwójną kratą świetlną. 

  Specjalne rozwiązanie dla spedycji paczek  

  Prezes firmy Hörmann Polska sp. z o.o. zademonstrował jak działa blokada zabezpieczająca przed zbyt szybkim odjazdem samochodu z doku przeładunkowego.

  W dobie handlu internetowego przyszłością są centra logistyczne, w których taśmociągi z paczkami sterowane są komputerowo, a przesyłki dostarczane wprost np. do paczkomatu. Na stoisku firmy Hörmann obejrzeć można było film o tym, jak działają nowoczesne centra logistyczne. Pokazano też nowe zaprojektowane przez firmę Hörmann rozwiązanie usprawniające spedycję paczek. To specjalne doki z nowym uszczelnieniem BBS o wymiarach zbliżonych do samochodu dostawczego. Podczas załadunku samochód szczelnie okala poduszka uszczelnienia, a paczki z taśmociągu trafiają wprost do sprintera. 

  Niemiecki producent zaprezentował też zintegrowane sterowanie bramą i rampą. Na jego stoisku przekonać się również można było jak działa nowy odbojnik oraz blokada zabezpieczająca przed zbyt szybkim odjazdem samochodu z doku przeładunkowego.

  Źródło: Hörmann