Honeywell wprowadza na rynek nowy ewakucyjny aparat oddechowy

    Firma Honeywell udoskonaliła swój innowacyjny Ewakuacyjny Aparat Oddechowy (EEBD – Emergency Escape Breathing Device), Bio-S-Cape, aby spełniał on wymagania dwóch najważniejszych międzynarodowych norm dotyczących bezpieczeństwa morskiego: ISO23269-1:2008 w kwestii EEBD do stosowania na statku oraz Międzynarodowej Konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu (SOLAS – Safety of Life at Sea).

    Dzięki wprowadzonym ulepszeniom, aparaty Bio-S-Cape stanowią solidną i wydajną ochronę dróg oddechowych dla pracowników narażonych na ekspozycję na toksyczne gazy w skrajnie niebezpiecznych i trudnych warunkach, szczególnie w przemyśle morskim, naftowym i gazowniczym oraz transporcie.

    “Rozszerzone funkcje modeli Bio-S-Cape to m.in. zautomatyzowane pozycjonowanie kaptura za pomocą nadmuchiwanej poduszki powietrznej i system dwóch zaworów w tylnej części zapobiegający gromadzeniu się płynów,” wyjaśnia Christian Vieille, menedżer produktu ds. aparatów oddechowych, Honeywell Safety Products, w regionie EMEA. “Zaprojektowaliśmy również ciemniejsze wewnętrze kaptura w celu poprawy widoczności i redukcji refleksów podczas użytkowania aparatu w jasnym świetle, a także uproszczenia procesu samej konserwacji, zmniejszając jednocześnie jej czas i koszt,” dodaje.

    Dodatkowo, wygodny, łatwy do nałożenia i bezpieczny model Bio-S-Cape wyróżnia się materiałem odpornym na rozdarcie na złączeniu szyjnym, co redukuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia aparatu podczas jego noszenia. Samo oznakowanie zostało także znacznie powiększone i umieszczone na torbie.