Humimeter PM3 do określania względnej zawartości wody

Wilgotność względna materiału określa wzgledną wilgotność powietrza w materiale. Z kolei wilgotność bezwzględna dotyczy procentowej zawartości wody w materiale w odniesieniu do masy całkowitej  w przypadku wilgotności papieru , kartonu lub celulozy.

Aby uniknąć bardzo kosztownych błędów wynikających z nieprawidłowego poziomu wilgotności w celu określenia wilgotności materiału w procesie produkcyjnym Messtechnik Schaller GmbH oferuje całą gamę mierników HUMIMETER.

Dzięki  wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie i ciągłym badaniom Schaller GmbH opracował miernik Humimeter PM3 do określania względnej zawartości wody z rozdzielczością  0,1% w zależności od typu papieru , kartonu i celulozy.

Wygodny, precyzyjny, łatwy w użyciu przyrząd korzysta z szybkiej i bardzo dokładnej bezinwazyjnej metody pomiaru. Duży, dobrze podświetlony wyświetlacz LCD umożliwia wygodną obserwację wyników a wbudowana pamięć pozwala na zapis do 10.000 plików z opisem punktu pomiarowego. Opcjonalnie dostępne jest też oprogramowanie LogMemorizer i moduł do transferu danych.

Oprócz przemysłu papierniczego inne obszary działania to: klimat, środowisko naturalne, żywność, bioenergia, budownictwo i pomiar różnych materiałów np. ziaren w całości ( m.in. kukurydzy, żyta czy rzepaku ).

 

Informacja szczegółowa : www.asinstrument.com.pl