IBM: prawie połowa polskich CIO chce wprowadzić rozwiązania cloud computing

    Blisko połowa dyrektorów działów IT polskich firm (CIO), którzy wzięli udział w gobalnym badaniu CIO Study 2011 planuje w ciągu najbliższych 3-5 lat wprowadzić rozwiązania oparte o cloud computing, wynika z raportu przedstawionego przez IBM. W globalnym badaniu wzięło udział 3 tys. szefów IT z 71 krajów i reperezentujących firmy z 18 branż. W badaniu udział wzięło ponad 60 polskich dyrektorów działów IT.

    „Z badania wynika m.in., że rośnie zgodność między szefami firm (CEO) a dyrektorami IT (CIO) co do priorytetów firm i sposobów ich realizacji” – powiedział Dariusz Śliwowski z IBM Polska, który prezentował polską wersję raportu. Zarówno jedni, jak i drudzy za najważniejsze wyzwania dla działalności swoich organizacji uważają obecnie „czynniki rynkowe”. Co ciekawe, dla szefów IT znacznie ważniejsze niż dla prezesów są względy regulacyjne.

    Polscy CIO bardziej od zagranicznych kolegów są zainteresowani wirtualizacją, wynika z raportu. Aż 81% z nich chce w ciągu 3-5 lat zainwestować w takie rozwiązania.

    Priorytety polskich i zagranicznych szefów IT zbiegają się jeśli chodzi o postrzeganie wagi rozwiązań business inteligence i analityki oraz rozwiązań mobilnych. W te ostatnie Polacy chcą inwestować nawet częsciej (76%) niż szefowie IT z zagranicy (74%). Stosunkowo najmniej ważne dla polskich dyrektorów IT są inwestycje w rozwój pracy grupowej i sieci społecznościowe.