Ing. E. Vezzadini korzysta z urządzeń Interroll w swoich maszynach do pakowania masła

Włoska firma, będąca liderem na rynku maszyn do pakowania masła, wybrała elektrobębny Interroll, pomagające w transportowaniu tego delikatnego produktu.

Interroll, jeden z czołowych na świecie producentów wysokiej jakości produktów i usług z zakresu logistyki wewnętrznej, dostarcza elektrobębny ze stali nierdzewnej, certyfikowane przez EHEDG (European Hygienic Engineering and Design Group) do maszyn firmy Ing. E. Vezzadini i C. S.r.l. w Reggio Emilia we Włoszech.

Ing. E. Vezzadini wyraża zadowolenie z tego, co uważa za znaczące ulepszenie technologiczne swoich maszyn: „Od ponad 60 lat projektujemy i budujemy maszyny do automatycznego pakowania przetworów mlecznych i tłuszczów kuchennych „. „Kierujemy produkcję na cały świat. Aby utrzymać czołową pozycję w naszej dziedzinie, musimy skupiać się na ciągłej modernizacji. Firma Interroll pomogła nam zrobić w tym zakresie duży krok do przodu, nie tylko pod względem technologicznym, ale też zrównoważonego rozwoju i jakości.”


Elektrobębny Interroll doskonale nadają się do zastosowań w przemyśle spożywczym, ponieważ ich stopień ochrony IP66/IP69k spełnia wymogi projektowania urządzeń higienicznych EHEDG, jest zgodny z procedurą czyszczenia Ecolab oraz z przepisami amerykańskiej agencji ds. żywności i leków FDA (Food and Drug Administration) i z regulacjami EC 1935-2004 Unii Europejskiej.

Maszyny pakujące Ing E.Vezzadini i C. S. r.l. są stosowane głównie w mleczarniach na całym świecie, a także w firmach zajmujących się przetwórstwem żywności, produkujących ser i margarynę.

Maszyny pakujące do tego typu produktów łączą mechanikę precyzyjną i elektronikę, a zakres, w jakim mogą być dostosowywane do potrzeb odbiorcy jest niezwykle szeroki. Produkty Vezzadini, znane z wysokiej jakości wykonania, są realizowane metodą rzemieślniczą. Produkują masło w tempie 100 bloków na minutę.

Wszystko odbywa się z najwyższą precyzją i możliwie największą płynnością.

Na decyzję o zastosowaniu elektrobębna Interroll wpłynął wymóg firmy, aby maszyny do pakowania były małe, wydajne i w 100 procentach bezpieczne pod względem higieny. Wysokowydajny bęben Interroll jest łatwy w montażu, uniwersalny i praktycznie nie wymaga konserwacji.

Firma Ing. E. Vezzadini wybrała elektrobębny Interroll ze względu na oczywiste korzyści wynikające z zastosowania mniejszych silników bębnowych zamiast konwencjonalnych silników przekładniowych. Fakt, że silnik, skrzynia biegów i łożyska są umieszczone wewnątrz bębna oznacza, że silniki bębnowe wymagają dużo mniej miejsca niż inne typy. Przenośnik taśmowy może być dzięki temu mniejszy i zainstalowany w mniejszej przestrzeni. Co więcej, elektrobębny są znacznie szybsze i łatwiejsze do zamontowania: według ostatnich badań przeprowadzonych przez University of Parma ich średni czas montażu jest o 25 procent krótszy niż w przypadku konwencjonalnego układu napędowego z wieloma komponentami. Zmniejszenie liczby komponentów oznacza niższe koszty ich zakupu i niższe koszty produkcji przenośnika taśmowego.


Elektrobębny Interroll podlegają jedynie minimalnemu zużyciu i zapewniają pełną wydajność nawet w trudnych warunkach pracy w obecności wody, drobnego pyłu, żwiru, substancji chemicznych, tłuszczów i olejów. Mogą być myte ciśnieniowo. Co więcej, dzięki gładkiej powierzchni ze stali nierdzewnej i hermetycznej strukturze, są niezwykle higieniczne.

Elektrobębny Interroll zapewniają sprawność do 78% w wersji asynchronicznej i do 83% w wersji synchronicznej. Nie zawierają wystających części, będąc prawdopodobnie najbezpieczniejszymi silnikami na rynku w supernowoczesnych systemach transportowych. Komponenty silników, umieszczone wewnątrz konstrukcji są chronione przed narażeniami zewnętrznymi co oznacza, że praktycznie nie wymagają konserwacji.

Claudio Carnino, dyrektor handlowy i Country Manager w Interroll Italy, postrzega to jako potwierdzenie.

„Decyzja Ing E. Vezzadini jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej jakości silników bębnowych Interroll”, powiedział. „Zostało to również zweryfikowane w niedawnym badaniu porównawczym przeprowadzonym na Uniwersytecie w Parmie. Elektrobębny Interroll umożliwiają firmie Ing. E Vezzadini zwiększenie wydajności i zmniejszenie gabarytów maszyn oraz zapewnienie ich higienicznej konstrukcji. Elektrobębny Interroll są jedynymi silnikami z certyfikatem EHEDG.”

Od 2017 r. Ing E. Vezzadini jest partnerem globalnego programu Rolling On Interroll, zapewniającego długoterminowe wsparcie producentom maszyn i integratorom systemów oraz mającego zachęcić partnerów do dzielenia się doświadczeniami w zakresie tworzenia wydajnych rozwiązań do transportu materiałów.