Firma Latty wprowadza na rynek uszczelki kołnierzowe o innowacyjnym kształcie, który umożliwia zastosowanie jednego wymiaru na wszystkie klasy ciśnieni

Fot. Latty

Nowa, opatentowana budowa uszczelek LATTYmultirating charakteryzuje się unikatowym kształtem dostosowanym do wymagań 4 różnych klas ciśnienia, co stanowi znaczny postęp w rozwoju uszczelnień kołnierzowych. Grupa Latty specjalizuje się w uszczelnieniach przemysłowych. Będąc członkiem French Fab, od ponad 100 lat projektuje i wytwarza swoje produkty w zakładzie w Brou położonym w regionie Centre Val de Loire we Francji. Ta innowacyjna koncepcja potwierdza zaangażowanie Latty w dostarczanie praktycznych i nowatorskich produktów, które wychodzą naprzeciw potrzebom zwiększania produktywności oraz przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ludzi oraz środowiska.

Podstawową funkcją uszczelki statycznej bądź kołnierzowej jest zapewnienie uszczelnienia pomiędzy substancją ciekłą lub gazową a atmosferą. Uszczelki oferowane przez Latty znajdują między innymi szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym, nuklearnym i petrochemicznym.

Innowacyjny, opatentowany kształt nowej uszczelki kołnierzowej LATTYmultirating odpowiada na potrzebę uproszczenia procesów i redukcji stanów magazynowanych. Kształt uszczelki LATTYmultirating spełnia wymagania normy ASME B16.5, która obejmuje kołnierze rur stalowych i połączenia kołnierzowe od NPS 1/2 do NPS 24, w klasach ciśnienia od 150 do 900, a także normy NF EN 1092-1. W praktyce dla danej nominalnej średnicy kołnierza (DN) istnieje wiele klas ciśnienia. Przykładowo w normie ASME przy tej samej DN kołnierza, w zależności od zmieniających się klas ciśnieniowych, należy stosować uszczelki o różnych średnicach zewnętrznych, które odpowiadają różnym średnicom otworów oraz położeniu śrub. Firma Latty przyjęła nowatorskie podejście, opracowując pojedynczą, wyciętą w specjalny sposób uszczelkę, która może być zastosowana na 4 główne klasy ciśnienia: 150, 300, 600 i 900. Dzięki nowemu kształtowi uszczelki potrzebujemy tylko jednego numeru części, aby zarządzać kilkoma klasami ciśnieniowymi kołnierzy, co znacznie zmniejsza ryzyko nieprawidłowego doboru uszczelki.

Uszczelnienia techniczne

Uszczelki w kształcie LATTYmultirating dobrane na podstawie precyzyjnych kryteriów, takich jak temperatura, ciśnienie, rodzaj cieczy, różne naprężenia mechaniczne i grubość, mogą być wycinane ze wszystkich rodzajów materiałów oraz we wszystkich grubościach dostępnych w ofercie uszczelnień statycznych firmy Latty. Dostępne są różne materiały: aramid, węgiel, grafit, PTFE itp. Ponadto jako wieloletni partner największych producentów energii, Latty oferuje produkty posiadające aprobatę PMUC do stosowania w elektrowniach jądrowych. Latty posiada szeroki asortyment produktów z certyfikatami FDA, CE 1935/2004, ISO, WRAS wymaganymi w przemyśle spożywczym, chemicznym, naftowym, gazowym oraz w procesach uzdatniania wody. Uszczelki kołnierzowe Latty produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości, gwarantującymi odporność na obciążenia mechaniczne, termiczne i chemiczne, które występują w najbardziej wymagających aplikacjach.

Rozbudowana sieć dystrybucji uszczelek

Grupa Latty zapewnia dostępność swoich uszczelek, korzystając z gęstej sieci dystrybutorów oraz podmiotów zajmujących się wycinaniem uszczelek, zarówno we Francji, jak i za granicą, które są w pełni zaznajomione z charakterystyką i zastosowaniami uszczelnień Latty. Firmy te posiadają możliwość oferowania i wycinania uszczelek o niestandardowych kształtach, w materiałach spełniających specyficzne wymagania swoich klientów.

Szkolenia pomagające w wyborze właściwego uszczelnienia 

Latty oferuje specjalistyczne szkolenia techniczne z zakresu uszczelnień statycznych. Kładą one nacisk na wdrażanie dobrych praktyk montażowych, zapewnienie bezpieczeństwa personelu i wybór optymalnych systemów uszczelniających. Właściwy dobór uszczelek gwarantuje niezawodność aplikacji i ochronę środowiska. Szkolenia LATTY posiadają certyfikat QUALIOPI i są prowadzone w firmowej siedzibie w Brou (28) lub u klientów.

Fot. Latty