Ingersoll Rand podejmuje największe wyzwania rynku farmaceutycznego

Fot. Takkk/Wikimedia Commons

W kwestii oszczędności energii i poprawy wydajności, na szczególną uwagę zasługuje sprężone powietrze, które jest najważniejszym medium w farmaceutycznych zakładach produkcyjnych.  W przemyśle farmaceutycznym sprężone powietrze wykorzystywane jest również jako gaz technologiczny, przez co może być traktowane jako składnik wyrobów farmaceutycznych i ma bezpośredni wpływ na jakość gotowych produktów. 

Eksperci Ingersoll Rand, światowego lidera w dziedzinie systemów i usług z zakresu sprężonego powietrza i gazów, elektronarzędzi, urządzeń do transportu materiału i dozowania cieczy, spotkali się jakiś czas temu z liderami branży farmaceutycznej na konferencji PharmaTalk, która odbyła się w Berlinie, aby omówić standardy dotyczące stosowania sprężonego powietrza jako gazu technologicznego.

Podczas konferencji zastanawiano się, jak firmy i liderzy mogą wprowadzać zmiany w branży, aby osiągnąć doskonałość produkcyjną. W tym celu odbył się szereg wystąpień, warsztatów, dyskusji i debat. Zespół Ingersoll Rand uczestniczył w rozmowach dotyczących wyborów strategicznych i innowacji, które skupiają się całościowo na systemach sprężonego powietrza i gazu oraz zapewniają uzyskanie niezawodnego, sprawnego i wydajnego środowiska produkcyjnego.

Chad Larrabee, dyrektor ds. usług w Ingersoll Rand Compressed Air Systems and Services, odniósł się do zagadnień dotyczących projektowania, konstruowania, uruchamiania i kontroli regulowanych instalacji gazu technologicznego. Jego prezentacja skupiała się na trendach i najlepszych praktykach dotyczących wykorzystania sprężonego powietrza jako gazu technologicznego, a także na jego bezpośrednim wpływie na jakość farmaceutycznych i biofarmaceutycznych procesów produkcyjnych wykorzystujących te rozwiązania.

„Trzy główne kwestie dominujące obecnie w przemyśle farmaceutycznym to: projektowanie z uwzględnieniem ryzyka w sytuacjach, w których jakość powietrza ma wpływ na produkt finalny, kontrolowanie tych wymagań jakościowych oraz obniżenie kosztów działalności ze względu na spadek poziomu zysków” – mówi Chad Larrabee. „W Ingersoll Rand zapewniamy dostosowane do indywidualnych potrzeb systemy sprężonego powietrza i koncentrujemy się na tym, aby dostarczyć naszym klientom z branży farmaceutycznej zoptymalizowane rozwiązania, które pozwolą spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące jakości powietrza, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji i śladu węglowego“.