Inwestycje w Policach

  Do końca II kwartału br. Zakłady Chemiczne Police chcą przygotować dokumentację techniczną inwestycji w rozbudowę mocy produkcyjnych mocznika i podjąć decyzję w sprawie terminu jej realizacji.

  Jeszcze do niedawna głównym projektem inwestycyjnym spółki miała być rozbudowa instalacji do produkcji bieli tytanowej. Sytuacja na rynku sprawiła jednak, że plan został zmieniony.

  Obecnie trwają prace nad studium wykonalności rozbudowy mocy produkcyjnych mocznika, które powinny się zakończyć jeszcze w tym półroczu. – Do tego czasu chcemy podjąć decyzję czy i kiedy będziemy realizować to przedsięwzięcie – mówi prezes ZCh Police, Ryszard Siwiec.

  Według prezesa realizacja inwestycji w okresie kryzysu jest dobrym rozwiązaniem. Zakład poniesie niższe nakłady finansowe oraz zwiększy podaż mocznika po zakończeniu kryzysu.

  Rozbudowa zakładu nie będzie dobudowaniem nowego bloku produkcyjnego, ale wkomponowaniem nowej instalacji w istniejącą, tak aby wyeliminować istniejące wąskie gardła i zwiększyć wydajność oraz jakość produktu.

  Władze Polic szacują koszt rozbudowy na blisko 150 mln zł. Firma podniosłaby wtedy moce produkcyjne mocznika o 50 proc.